İstenmeyen Tüyler Nasıl Geçer Tedavi Edilir

İstenmeyen tüylerden veya kıllardan artık bıkkınlık geldi diyenlerdenseniz eğer, bu yazımızı dikkatlice okumalısınız.

İstenmeyen tüyler özellikle bayanlar için gerçekten sıkıntı oluşturan bir cilt bakımı sorunudur. İstenmeyen tüyler özellikle yüzde bacaklarda ve kollarda dekoltede çıktığında yaz aylarında bilhassa kısa kollu tişörtler ve şortlar mini etekler giyildiğinde kendisini gösteriyor. Bitkisel çözümler ise bizlere istenmeyen tüylerden kurtulmak için olanaklar sağlıyor. Bakalım bu bitkisel çözümler ve doğal kür tarifleri nelermiş?

İstenmeyen tüyler çözümsüz değil. Tüylerden kurtulmanın pek çok yolu var. Peki en ideali hangisi? İşte önemli ipuçları.

Temizlenmesi gereken bölgeler
Kaşlar: Kaşlar yüzün genel görünümünde son derece etkilidir; bakışlara yumuşaklık veya sertlik kazandırır. İdeal kaş biçimi burun kanatlarına paralel olarak başlamalı, burun kanadı ile göz bebeği üzerindeyken kavis almalı ve burun kanadı ile göz ucunun yaptığı açıda bitmelidir. Bir kalemi şekildeki oklara uygun olarak yerleştirip ideal kaş biçiminizi belirleyebilirsiniz.

İnce tüyler: Genellikle dudak üstlerinde, çenede ve yüzün yan taraflarında bulunan ve fazla belirgin olmayan ince tüylerin fazlalığı bazı kadınları sıkıntıya sokar.

Eğer bu bölgelerdeki tüylenme az ise en uygun yol sarartmadır. Eğer tüyler fazla ise sarartma hoş görünmeyebilir. Ayrıca koyu tende sarartılmış dudak üstü tüyleri ak bıyık gibi görüneceği için hiç estetik durmaz. Bu durumda en uygun çözüm, düzenli aralıklarla cımbız, ip, ağda gibi yöntemlerle bu tüyleri temizlemektir. İz bırakabilecek metotlardan kaçının.

Koltuk altı: Vücudun hassas bir bölgesidir; acele kızarır. Bu nedenle seçeceğiniz metot önem taşır.

Bikini hattı: Özellikle deniz mevsiminde mutlaka temizlenmesi gereken bir bölgedir. Son derece hassas ve kızarmaya meyillidir. Küçük iltihaplara ve batık tüylere neden olacağı için tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

Bacaklar: Derisi çok hassas olmadığı için tüm metotları kullanabilirsiniz. Yine de çok açık veya çok koyu tenliyseniz lazerli epilasyon yaptırmaktan kaçının veya bu konuda uzmanlara danışın.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

istenmeyen-tuylere-limon-kuru

Bu yazı istenmeyen tüylere iyi gelen bitkiler limon kürü kahve telvesi kalıcı son kür doğal kesin çözüm çare nasıl alınır azalır yok edilir dökülür temizlenir yok olur giderilir sarartılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: yuzumuzdeki k?llardan nas?l kurtuluruz,burun üstündeki kıllar nasıl yok edilir,bacaktaki kıllar nasıl dökülür,bacak kılları nasıl dökülür,tüyleri nasıl azaltabiliriz,vucuttaki tuyleri nasil azaltabiliriz,bacaktaki tüyler nasıl dökülür,vücuttaki kıllar nasıl dökülür,kılları nasıl azaltabılırız,vücüttaki tüyler nasıl dökülür

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.