İltihaplı Sivilce Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Sivilce rahatsızlığının en kötü şekli iltihaplı sivilce rahatsızlığıdır. Hem görüntü hem de yaşam şartlarını zorlaştırmasından dolayı iltihaplı sivilceleri en kısa sürede yok etmek gerekir.

Normal sivilceden farklı olarak iltihabın kıl köklerine ulaşması neticesiyle kıl köklerinde iltihaplanmalar olur. İltihaplı sivilce görülen yerlerde şişmeler meydana geldiği için kötü bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Hatta iltihabın büyüklük derecesine göre rahatsızlık artmaktadır.

İltihaplı Sivilceler için Bitkisel Tedavi: Sizler için hazırladığımız iltihaplı sivilceye iyi gelen alternatif tedavi yöntemlerinin tamamını gönül ferahlığı ile uygulayabilirsiniz.

– Bir miktar marul yaprağını iyice yıkayıp mikserde sıkıp öz suyu ile birlikte sabah ve akşam sivilceli bölgeye sürün.

– Bir litre suyun içine bir avuç taze ceviz yaprağı eklenip, kaynatılır. Süzüldükten sonra günde iki kez pamuk yardımıyla sivilceli bölgelere sürülür.

– 1 turp kabuklarıyla birlikte rendelenir. Şişeye doluncaya kadar rendelenmiş turp ile doldurulur. Daha sonra içine elma sirkesi ilave edilir. Bir hafta sıcak bir yerde bekletilir. Karışım hazır olunca her defasında çalkalanarak sabah akşam sivilceli bölgeye sürülür. Uygulamaya cilt sivilcelerden temizlenene kadar devam edilir.

– Bir miktar taze dokuz donlu otu yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak elde edilen öz suyu sivilceli bölgeye sürülür.

– Bir kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı ardıç katranı iyice karıştırılır ve günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere bu kür ile sivilceli bölge yıkanır.

– Bir miktar tıbbi ayı sarımsağı yaprağı veya soğanları iyice yıkanıp temizlendikten sonra ince ince, doğranıp bir şişeye doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf ispirto eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe 2 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Gerektiğinde şişe çalkalanarak günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere sivilceli bölgeye sürülür. Bu durum sivilceler geçene kadar sürekli şekilde devam ettirilir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

iltihapli-sivilceye-ne-iyi-gelir

Bu yazı iltihaplı sivilceye çözüm limon ne iyi gelir sarımsak kesin çözüm soğan suyu doğal çare bitkisel tedavisi hangi doktor bölüm bakar ne yapılır anında çözüm diş macunu iltihaplı sivilce nasıl olur geçer kurutulur temizlenir patlatılır sıkılır geçirilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: püstül nasıl geçer,püstül sivilce nasıl geçer,pustul sivilce,yuzdeki iltihap nasil gecer,yüzdeki iltihaba ne iyi gelir,iltihaplı sivilceye ne iyi gelir,kapalı komedon nasıl geçer,püstül sivilce tedavisi,iltihaplı sivilce nasıl patlatılır,iltihaplı şişliklere ne iyi gelir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.