İğneli Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır

Çoğu kadının sorunu olan istenmeyen tüylere kalıcı bir çözümde iğneli epilasyondur. İğneli epilasyon daha çok yüz ve boyun bölgesinde uygulanmaktadır bunun nedeni yüz ve boyun bölgesinin vücudumuza göre daha hassas yaratılmış olmasıdır.

İğneli epilasyonu uygulayacak olan merkezin bu konuda uzman ve hijyenik olması sizin sağlığınız için oldukça önemli bir unsur olduğu unutulmamalı ve buna göre estetik merkezleri seçilmelidir.

İğneli epilasyon nasıl çalışır: İğneli epilasyonda kıl köküne küçük çok ince ve sivri bir uç sokulur. Daha sonra elektrik akımı verilir. Elektrik akımının verildiği alet özel olarak yapılmış belli bir elektrik enerjisini veren cihazlardır. Isı ve kimyasal reaksiyon ile kıl kökü tahrip olmaktadır.

İğneli epilasyon güvenli bir yöntem midir: İğneli epilasyon etkili bir yöntemdir. Modern iğneli epilasyon cihazları ve yöntemleri tedavinin etkinliğini arttırmıştır. Ayrıca kişiye özel iğne kullanımı ile bulaşıcı hastalıklardan korunma sağlanır.

İğneli epilasyon ağrılı mıdır: İğneli epilasyon esnasında hissedilen acı kişinin ağrı duyarlılığına, makine modeline ve kullanılan yönteme göre değişir. İğneli epilasyon öncesi anestezik krem kullanılarak hastaların ağrıyı az hissetmeleri sağlanmaktadır.

İğneli epilasyonun yan etkileri nelerdir: İğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. İğneli epilasyon uygulanmasından sonra kısa süreli ve geçici kızarıklık oluşabilir. Tedaviden sonra önerilecek krem ve ilaçlarla bu yan etkiler kısa sürede kaybolmaktadır.

Hangi vücut bölgeleri tedavi edilebilir: Vücudun her alanındaki tüyler iğneli epilasyon ile giderilebilir.

Uzun etki için iğneli epilasyon ne kadar süre devam edebilir: İğneli epilasyon uzun sürebilen bir yöntemdir. Tedavi süresi kişiden kişiye, tedavi edilen alan ve kıl yoğunluğuna göre değişmektedir. iğneli epilasyon da İlk tedaviden itibaren etkili sonuçlar alınmaya başlanır. Tedavi seansları başlangıçta yoğun olarak daha sonraları ise daha seyrek uygulanmaktadır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

igneli-epilasyonun-zararlari

Bu yazı iğneli epilasyonun faydaları zararları yararları yan etkileri fiyatları nelerdir.iğneli epilasyon nasıl yapılır olur kullanılır ankara istanbul izmir antalya bursa adana tavsiye doktor hangi estetikçi  bölüm bakar yapar uygular gidilir konussunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: iğneli epilasyon yan etkileri,iğneli epilasyonun yan etkileri,epilasyon,iğneli epilasyon yanıkları nasıl geçer,iğneli epilasyon kalıcı yan etkileri,iyneli epılasyonun yan etkıleri,iğneleme epilasyon nasıl yapılır,iğne epilasyon nedir,epilasyon sonrası yan etkide ne krem kullanılır,epilasyon iğneli sivilcesi nasıl geçer

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.