İdrar Kaçırma Hastalığı ve Tedavisi

Bazılarımız bu sorunu hiç yaşamasa bile ne yazık ki birçok bayanda idrar kaçırma hastalığını görmek mümkün. Bu yazımızda idrar kaçırma hastalığı nedir, bu hastalığın nedenleri ve tedavisi hakkında sorulara yanıt bulacaksınız.

Kadınların, en yakınına bile söylemeye çekindiği idrar kaçırma şikayetinin, bilinenin aksine sadece yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkmadığı ve kadınların yüzde 60 dolayında idrar kaçırma rahatsızlığı olduğu belirtiliyor.

30 yaşın üzerindeki her dört kadından birinde idrar kaçırma rahatsızlığının görülebildiğini belirten Uzmanlar, genellikle menopoz sonrası dönemde veya sık doğum yapmış kadınlarda görülebilen idrar kaçırma rahatsızlığının, uygun tedavi yöntemi ile yüzde 90 oranında tedavi edilebildiğini söylüyorlar.

Kişiyi bunalıma kadar sürükleyebilen idrar kaçırma rahatsızlığının, Ameliyat korkusu, ilaçların yan tesirleri veya hiç tesir etmemesi sebebiyle gizli kaldığı ifade ediliyor.

Günümüze değin çok çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmiş ancak istenen sonuçlar alınamamıştır. Yapılan çalışmalar, idrar kaçırma şikayeti için ameliyat olan hastaların yaklaşık yarısının ilk beş yıl içinde yeniden idrar kaçırmaya başladığını göstermiştir. İlaçlar ise kimi hastalarda ağız kuruluğu, baş dönmesi, mide bulantısı gibi yan tesirler yapmakta, kimi hastalarda ise hiç tesir etmemektedir.

Amerika ve Japonya’da sürdürülen yoğun çalışmalar sonucu ortaya çıkan ExMI (Extracorporeal Magnetic Innervation) yöntemiyle özel bir Sandalyeye oturtulan hastaların sandalyenin altına yerleştirilmiş olan bir cihazdan çıkan manyetik dalgalarla tedavi ediliyor.

Dalgalar elbise ve dokulardan hiç zayıflamadan geçmekte ve idrar tutmaya yaran pelvik adale sinirlerini uyarmak suretiyle çalıştırmakta ve kuvvetlendirmektedir.

Hastalar tedavi olurken TV seyredebilir, gazete-dergi okuyabilir. Çayını yudumlarken tedavi olabilen hastalar, ExMI yöntemi ile hayata yeniden merhaba demenin sevincini yaşamaktadırlar. Amerika ve Avrupa’da 400 merkezde uygulanmakta olan ExMI yöntemi, Türkiye’de de Ankara, İstanbul ve Antalya’da uygulanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

idrar-kacirmaya-ne-iyi-gelir

Bu yazı idrar kaçırma sebepleri nasıl tedavi edilir ilacı neden olur nasıl anlaşılır ameliyatı olanlar nedir idrar kaçırmaya çözüm son karşı doğal bitkisel ilaç çare hangi doktor bölüm bakar idrar kaçırmaya iyi gelen iyi gelen bitkiler ne iyi gelir nasıl anlaşılır olur engellenir önlenir geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: idrar kaçırmaya hangi bölüm bakar,altına kaçırma hastalığı tedavisi,altına kaçırmaya hangi bölüm bakar,idrar kaçırma hastalığı,sidik kaçırma tedavisi,altna karma hastal,sidik kaçırma,altına kaçırmak ergen bitkisel tedavisi,kadınım sürekli idrar kaçırıyorum hastalığım nedir,altına kaçırma hastalığı aktar tedavisi

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.