Hazımsızlığa Ne iyi Gelir iyi Gelen Bitki Çayları

Çok uzun zamandır sizlerle ne yazık ki yazı paylaşacak zaman bulamıyorum. Fakat bu akşam yemeği biraz fazla kaçırınca ve mide ile alakalı bazı sorunlar yaşayınca sizlere hazımsızlık konusunda çözüm önerisi olacak bilgileri toparlamak istedim.

Bu yazımda sizlere kısaca hazımsızlığa karşı iyi gelen çözüm önerileri ve hazımsızlığa karşı ne iyi gelir bunları anlatmak istiyorum.

Hazımsızlığa iyi Gelen Şeyler: Hazımsızlık sorunu için evde uygulanacak ufak birkaç tarif ve doğal çözüm oldukça fayda sağlayacaktır. Şimdi sizlere kısaca bu yöntemleri anlatayım.

Portakal Suyu: Ağır bir yemek yemekten kendinizi alamadığınız durumlarda imdadınıza portakal suyu yetişebilir. Yağlı ve ağır gıdaları tüketmeden önce bir portakal yiyin ya da taze sıkılmış portakal suyu için. Portakal, midedeki asit düzeyini yükselterek sindirime yardımcı olacaktır.

Zencefil Çayı: Zencefil sindirim sıvılarının uyarılmasına ve enzimlerin dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Bu sayede, hazımsızlıktan kaynaklanan şişkinliği, krampları, gazı ve ağrıyı geçirmeye ve önlemeye yardım eder.

Karbonat: Midede ağırlık ve şişkinlik hissetmek yediğimiz yemeklerden dolayı hazımsızlık çektiğimizin belirtisidir. Bunu geçirmek için karbonat iyi bir çözümdür. Ev yapımı bir asit giderici hazırlamak için tek yapmanız gereken, yarım bardak suya yarım tatlı kaşığı karbonat eklemek.

Tarçın Çayı: Tarçın ve sahip olduğu özellikler sindirim sürecine yardımcıdır, özellikle de sindirim sorunlarından kaynaklanan krampları ve şişkinliği azaltmakta işe yarar. Tarçın çayı yapmak için tek yapmanız gereken yarım tatlı kaşığı toz tarçını bir bardak kaynar suya karıştırmak, bir kaç dakika demlenmesini beklemek ve ardından yavaş yavaş içmek.

Hazımsızlığa Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere hazımsızlık sorunu ile karşılaşmamanız için neler yapılabilir bunları anlatacağım.

Yavaş Yiyin: Hava yutmayı önlemek için iyi çiğneyin ve başka işlerle uğraşmayın. Şişkinliğin ana nedenlerinden birisi hava yutmaktır. Lokmalarınızı iyi çiğnemek aynı zamanda sindirime yardımcı olur.

Gazlı İçecekler: Eğer düzenli olarak gazoz ya da maden suyu içiyorsanız bu alışkanlığı bırakmakta fayda var. Bunun yerine, su, limonlu su, çay ya da meyve suyu içebilirsiniz.

Sindirim Sistemi: Pek çok insan karnabahar, salatalık, kabak, biber ya da lahana gibi sebzelere karşı hassastır. Eğer bu sebzeleri yemek şişkinlik hissine ya da diğer hazımsızlık belirtilerine neden oluyorsa en iyisi onlardan daha az tüketmektir.

HAZIMSIZLIK HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

hazimsizliga-ne-iyi-gelir

Bu yazı hazımsızlığa iyi gelen bitki çayı ilaç hareketler yiyecekler içecekler bitkiler en iyi ilaç doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi ne iyi gelir nasıl geçer giderilir önlenir tedavi edilir anlaşılır hazımsızlık için öneriler ne yapmalı hangi doktor bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: Arpacık tedavı bıtkısel

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.