Guatra Bitkisel Çözüm ve Tedavisi

Yavaş yavaş bitkisel çözümler ve şifalı bitkiler hakkındaki yazılarımızı çoğaltmak lazım. Bu yazımız guatr hastalığı ve problemi yaşayanlar için doğal yollarla şifalı bitkileri kullanarak bitkisel çözümler ve tedaviler sağlamak amacıyla küçük bir araştırma sonrasında guatr hastalarının hizmetine sunuldu.

Unutmayın guatr tedavisinde ilaçlardan daha çok beslenme alışkanlıkları etki etmektedir. Bu nedenle bitkisel kürleri ve şifalı bitkileri hafife almayın.

İyot içeren yiyecekleri tüketmek guatrın iyileştirilmesinde en etkili yöntem olacaktır. Doğal olarak iyot içeren bitkiler sarımsak, havuç, şalgam ve tuzdur.

Beslenmenizde marul, soğan, yulaf ezmesi, deniz ürünleri, narenciye ve pirinç tüketimini arttırmanız, boyun bölgenizdeki şişkinliği azaltmaya yardımcı olarak guatr tedavisine destek verir.

Lahana: Lahana yapraklarının suyunu çıkararak her gün 1 veya 2 kere 1 çay kaşığı içebilirsiniz. Bu kür guatr başlangıcında yardımcı olacaktır.

Karahindiba: Bu bitkinin yapraklarını salata için hazırlar gibi kesin. Yaprakları sıcak suyla yıkayarak haşlayın. Haşladığınız yaprakları, çok sıcak olmasın ki boynunuz yanmasın. Boyun bölgenize koyarak bandaj ile sarın. Daha sonra boyun bölgenizde bu yaprakların 20 dakika kalmasını bekleyiniz. Ardından, durulama işlemini gerçekleştirin. Bu tedaviyi aklınıza geldikçe yapabilirsiniz. Böylece hem şişlik azalır hem de tedavinize destek sağlamış olursunuz.

Su teresi: Guatrın önlenmesinde ve iyileştirilmesinde en iyi yardımcılardan bir tanesidir. Su teresini ezerek macun kıvamına getirin. Macun kıvamına getirdiğiniz su teresini boyun bölgesine sürün. Ya da tere tohumunu balla karıştırarak yutun.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

guatra-iyi-gelen-besinler

Bu yazı guatra iyi gelen taşlar besinler sebzeler bitkiler su bitkisel ilaçlar tedavisi hangi doktor bölüm bakar doğal kesin çözüm çare tuz tere tohumu ne sebep olur ne iyi gelir nasıl geçer anlaşılır küçülür belli olur tedavi yok edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: guatr tedavisinde bitkisel çözüm,guatra iyi gelmeyen yiyecekler,su teresi,guatr bitkisel tedavisi,guatra iyi gelen dua,guatra iyi gelen yiyecekler,yanık tedavisi hangi bölüm,guatıra yasak olan yiyecekler,guatıra bitkisel çozum,düşük guatra ne iyi gelir

1 Comment on Guatra Bitkisel Çözüm ve Tedavisi

  1. guatr için bende bitkisel tedavi yöntemleri uyguluyorum gerçekten faydasını gördüm sizlerede tavsiye ederim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.