Göz Kaşıntısı Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Genelde temizlik kaynaklı durumlar veya bazı hastalıklardan dolayı önemsenmeyen göz kaşıntısı için sizlere ufak bir derleme yaptık.

Gözlerdeki kaşıntı sorunu pek önemsenmeyen ancak ciddi bir mikrobik hastalığın belirtisi olabilecek bir göz sorunudur. Göz kapaklarında meydana gelen kaşıntılar kısa süreli de olsa günlük yaşantımızı çekilmez bir hale getirir. Göz kapağı kaşıntısını gidermek için ise birkaç basit doğal ve ev yapımı yöntem mevcut. Ancak bu yöntemleri doktora danışmadan denemeyiniz. İşte göz kaşıntısı için size doğal önerilerimiz.

– 1 su bardağı suya 1 marul yaprağı ince ince kıyılarak konur. 2 dakika kaynatıldıktan sonra 10 dakika demlenmeye bırakılır ve süzülür. Bu su ile gözler banyo edilir.

– Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış peygamber çiçeği konur, 20 dakika demlenir ve süzülür. Günde 2-3 defa bu suyla gözler banyo edilir.

Göz kaşıntısı ciddiye alınması gereken önemli bir rahatsızlıktır. Gözlerimiz kaşınıyor ise ellerimizi bol sabunlu suyla yıkamalı ve bu durumun grip kaynaklı olduğunu düşünüyorsak gözlerimiz de ılık suyla ve göz yakmayan bir şampuanla yıkanmalıdır. Eczanelerden temin edebileceğiniz  suni gözyaşı ürünlerini kullanabilirsiniz fakat kendi kararınızla antibiyotik veya göz damlası kullanmayınız.

Göz kaşıntısı sorunundan korunmak için kişisel eşyalarınızı hiç kimse ile paylaşmayınız. Elinizi burnunuza götürdüğünüz zamanlar mutlaka yıkayınız. Ayrıca kadınlar makyaj malzemesi seçerken daha dikkatli olmalı ve sağlıklı ürünler seçmelidirler ayrıca makyajlı bir gözle uyumak göz hastalıklarına davetiye çıkarmaktır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

goz-kasintisina-ne-iyi-gelir

Bu yazı göz kaşıntısına iyi gelen damlalar bitkiler şeyler ilaçlar çay iyi gelir mi neler iyi gelir ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi hangi damla iyi gelir doktor bölüm bakar limon çay iyi gelir mi nasıl giderilir geçer önlenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: göz kaşıntısına ne iyi gelir,göz kaşıntısı nasıl gecer,göz kaşıntısına ne iyi gelir ahmet maranki,ibrahim saraçoğlu göz kaşıntısı,ibrahim saraçoğlu göz kaşıntısına ne iyi gelir,göz kaşıntısı ibrahim saraçoğlu,göz kaşıntısı için ne yapmalı,göz kaşıntısına iyi gelen bitkiler,goz kasinmasina ne iyi gelir,göz kaşıntısına evde ne yapılabilir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.