Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Kadınlar için gece makyajının önemini bilmeyen yoktur. En özel gecelerde en gösterişli ve şık bayan olmak için adeta yarışa gireriz.

Fakat bilinmelidir ki bazen kaş yapayım derken göz çıkarır ve çok komik durumlara düşebiliriz. İşi uzmanına yaptırmaya kalktığımızda ise cebimizden hatırı sayılır bir miktar parayı harcamak zorunda kalırız.

İşte bu yazımız sayesinde işin uzmanından gece makyajı konusunda hile ve püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Kusurları kapatın: Makyaj konusunda sınırsız imkanlar sunuluyor. Bugün bizim bahsedeceğimiz; makyaj güzelleştirici, tonlama, gölgelendirme, renk oyunları ile yüzü daha farklı ve var olan güzelliği ön plana çıkartmaya yönelik. Gece makyajı, gündüz makyajından çok daha değişiktir. Gündüz makyajında kusurları kapatmak, saklamak zordur.

Hafif renkler ve hafif kapatıcılar tercih edilir. Dolayısıyla yüzdeki çok derin izleri gizlemek pek mümkün olmaz. Oysa gece makyajı bunun tam tersidir. Kusurları, lekeleri, sivilce izlerini kapatmak daha kolaydır. Yüzünüzdeki kusurları kapatmak, sandığınız kadar zor değildir. Yeter ki hangi makyaj malzemesini kullanacağınızı bilin.

Makyajda doğru malzeme seçimi
Gece makyajına kapatıcı yardımıyla başlamalısınız. Böylece, cildiniz daha pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip olur.

Fondöten: Kapatıcı uygulandıktan sonra, üzerine tüm cilde uygulanır. Pürüzsüz ve duru bir görünüm verir.

Pudra: Fondöten üzerine pudra uygulanır. Fondöten renginin bir ton açığı kullanılır. Fondötenin kalıcılığını artırır. Parlamaları alarak, kapatma işlemini tamamlar (Aşırı pudra kullanmak, hem sağlıklı değildir hem de hoş bir görünüm vermez).

Allık: Hatları, elmacık kemiklerini belirginleştirir. Rujun rengiyle orantılı bir şekilde kullanılmalıdır.

Göz farı: Göz çevresini belirler. Makyaj yapımında en önemli malzemedir. Göz çevresi çok hassastır. Dolayısıyla, kullanılan ürün seçimi ve kalitesi önemlidir.

Ruj: Rujlar kalem, jel, stick şeklinde bulunur.

Eyeliner: Kirpik diplerine uygulanır. Göz hattını belirginleştirerek, gözlere derinlik kazandırır. Likit ve aqua olarak, 2 grupta toplanır.

Göz, dudak, kaş kalemi: Tüm kalemler, kullanıldıkları bölgeleri belirginleştirmeye yardımcı olur. Renk seçimleri oldukça önemlidir.

gece-makyaji-ornekleri

Bu yazı gece makyajının püf noktaları sırları yapılışı gece makyajı nasıl yapılır olmalı olur yapılmalı örnekleri evde yapımı örneği çeşitleri videosu videoları izle resimli gece makyajı tarifi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: gece makyajı örnekleri,gece makyaj modelleri,gece makyajı modelleei,goz makyaji resimli

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.