Frenk Üzümünün Faydaları ve Zararları

Bazıları ekşi üzümleri sever. İşte frenk üzümü de ekşi üzüm sevdalısı olanların baş tacı olan bir üzüm türüdür.

Dilerseniz şimdi bu faydalı ve sağlıklı meyvenin özelliklerine beraber göz atalım. Eminim sizde merak ediyorsunuz frenk üzümü neye iyi gelir ve ne işe yarar.

Frenk Üzümü: Meyveleri kırmızı ve küçük salkımlar halinde olan bodur bir çalı bitkisidir. Meyveleri ufak ve mayhoş tattadır. Çeşitli organik asitler içerir. Ülkemizde pek kullanılmaz ve yetiştirilmez.

Frenk Üzümü Faydaları
– İştahı açar, yemek yiyememe problemi olanlar, iştahsız olanların kullanmaları faydalı olacaktır.
– Böbrekteki taşların da düşmesi için yardımcıdır. İdrar söktürür.
– Vücudun su toplamasına engel olan Frenk üzümü vücuttaki birikmiş suyunda atılmasını sağlamaktadır.

– Karaciğerde oluşan şişliği indirmede de faydalıdır.
– Frenk üzümünün vücudu rahatlatıcı faydası da bulunmaktadır.
– Aynı zaman da şurubunun besin değeri çok yüksektir.

Frenk Üzümü Zararları: İştah açması sebebiyle diyet yapan kişiler kullanmamalıdır, aksi halde diyet yapmakta zorlanabilirler. Elbette kilo almak isteyenler için ise bulunmaz bir nimettir.

Frenk Üzümü Nasıl Kullanılır? Genellikle şurubu ve reçeli yapılarak kullanılır. Ben şahsen frenk üzümü kullanılarak yapılan reçellere bayılıyorum.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

frenk-uzumu-fiyati

Bu yazı frenk üzümünün faydaları nelerdir diğer adı fiyatı şurubu nasıl yapılır yetiştiği yerler ingilizcesi bakımı tadı nasıl yetiştirilir kullanılır çoğaltılır budanır yenir kurutulur nerede satılır neye iyi gelir ne işe yarar nerelerde kullanılır yetişir nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: frenk üzümü ne işe yarar,frenk üzümü surubu nasil yapilir,frenk üzümü saça etkisi,frenk üzümü saca faydaları,kirmizi frenk uzumu faydalari zararlari,frenk üzümü zararları,frenk üzümü kurusu faydaları,frengi üzümü neye yarıyor,kus üzümü neye fayda,frenk üzümü neye iyi gelir

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.