Eklem İltihabı Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Eklemlerde görülen iltihaplanmalar ne yazık ki özellikle 40 yaşını geçen kadınlarda yaygın şekilde görülüyor.

Bağışıklık sistemine zarar veren bir virüs neticesinde ortaya çıkan eklem iltihaplanmaları, iltihaplanmanın olduğu bölgeye göre çeşitli zorlukları da yanında getiriyor.

İster yürüme, ister doğrulma olsun neredeyse bütün hareket mekanizmasını etkileyen bu faktör neticesinde ne yazık ki hayat dayanılmaz bir hal alıyor.

Biz bu yazımızda eklem iltihaplanmalarına ne iyi gelir sorusuna bitkisel yöntemler ve doğal tedavi yolları ile yanıt aramaya çalışacağız. İşte eklem iltihaplanmasına iyi gelen şifa dolu bitkisel çözümler.

– Sabah kahvaltısından ve akşam yemeğinden yarım saat önce bir çay fincanı taze demlenmiş kırk kilit otu çayı içmek eklemlerde oluşan iltihapları sökmede faydalıdır.

Eklem iltihabı ağrısı olan diz veya eklem bölgelerine acı isveç otları iksiri ile dört saat kompres yapın. Deriyi pansuman yapmadan önce portakal nergisi ile yağlamayı ve pansuman bitiminde ise deriye pudra sürmeyi unutmayın. Acı isveç otlarını aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz.

– Lahana yaprağını kızgın ütü ile ütüleyin ve ağrıyan yerlere koyarak bir bezle sıcak olacak şekilde sarın. Bu yöntem eklem iltihabı olan yerlerdeki ağrılar için inanılmaz bir çözümdür. 

– Eşek kulağı otu ile ovulan iltihaplı bölgelerde ağrılar azalır. Ayrıca kırk kilit otu lapası sarılarak kullanılabilir. Deve dikeni yaprağı da lahana gibi oldukça kuvvetli bir çözümdür eklem iltihapları için.

Bu yazı eklem iltihabına ne iyi gelir nasıl geçer bitkisel çözüm eklem iltihaplanmasına iyi gelen bitkiler bitki çayları hareketler hangi doktora gidilir hangi bölüm bakar nasıl tedavi edilir doğal kesin bitkisel çözüm eklem iltihabı tedavisi ne yapılır nasıl giderilir tedavi edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: eklem iltihabına bitkisel tedavi,eklem iltihabı nasıl geçer,eklem iltihabına bitkisel tedsvi,bitkisel çozum eklem intahabi,isveç iksiri yara izi,erozyona alternatif çözümler neler olabilir,eklem iltihaplanmalarinda bitkisel tedavi,eklem iltihap nasıl geçer,eklem iltihabı nasıl giderilir,yanmış bölgeye bitkisel çözüm

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.