Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Çözüm

Toplumda oldukça yaygın bir ağız içi hastalığı olan diş eti çekilmesi, kanama veya iltihaplanma gibi belirtilerle oldukça sık bir biçimde görülür.

Sağlıklı bir diş bakımı  ile diş eti sorunlarına tamamen çözüm sağlayabilirsiniz. Günde en az iki kere fırçalama, diş ipi kullanımı ve ağız bakım ürünlerini kullanırsanız kolay kolay diş eti problemi yaşamazsınız.

Diş eti çekilmesi kısa dönemde belirti vermese de uzun dönemde diş kaybına kadar uzanan değişik sağlık riskleri barındırmaktadır. Bu nedenle, diş eti çekilmelerini erken dönemde önleme ve tedavi maksadıyla bazı doğal ve bitkisel çözüm yollarına başvurmak faydalı olabilmektedir. Diş eti çekilmesinin gerek doğal yollarla gerekse bitkisel çözümlerle tedavisi için kullanılan bitkiler ve bunların faydaları hakkında sizlere kısa bilgiler verelim.

– Diş eti kanamalarına iyi gelen bitkilere örnek olarak kan kökü otu, papatya, ada çayı, sardunya, ve kekik yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer yandan dul avrat otu kökü de diş eti kanamalarını durdurucu etkiye sahiptir. Ayrıca diş eti çekilmesine iyi gelen bitkiler olarak, siyah turp, limon ya da havuç gibi ürünler de kullanabilirsiniz.

– Bal, diş eti çekilmesini durduran ve diş etlerini besleyen bir başka doğal besindir. Sulandırılmış aloe özü kullanarak ağızda yapılan ılık su ile gargara yöntemi de diş etlerindeki çekilmeleri iyileştirici ve durdurucu etki yapmaktadır. Ayrıca, nergis, civanperçemi, solucan otu, okaliptüs, sarı kantaron otu, ada çayı, kekik, karahindiba kökü gibi otlar da gargara yapılmak suretiyle diş eti çekilmeleri için etkili bir doğal tedavi olanağı sunmaktadırlar.

Son olarak, diş etlerinde ciddi bir çekilme veya sorun görürseniz sadece bitkisel çözümler ile iyileşmesini beklemeden hemen bir diş hekimine görünmenizde fayda vardır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

dis-eti-cekilmesine-kekik-kuruBu yazı diş eti çekilmesine iyi gelen şifalı bitkiler besinler yiyecekler diş macunu ilaçlar gargara kekik kürü sülük doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi nedir ne iyi gelir ne yapılır diş eti çekilmesi nasıl geçer önlenir olur tedavi edilir düzelir anlaşılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: diş eti çekilmesi nasıl geçer,temreye ne iyi gelir,diş eti kaşıntısı nasıl geçer,diş eti çekilmesine ne iyi gelir,diş eti kaşıntısına ne iyi gelir,diş eti çekilmesine bitkisel çözüm,diş eti kaşıntısı bitkisel çözüm,diş eti kaşıntısı nasıl geçer soru,diş eti çekilmesi bitkisel tedavisi,diş eti acısı kaşıntısı için ne yapılmalı

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.