Diş Apsesi için Bitkisel Çözüm ve Şifalı Bitkiler

Şunu çok iyi biliyorum ki diş apsesi sorunu yaşamayan birisi bu acının nasıl olduğunu asla tahmin edemez.

Öyle ki bazen ilaçlar bile etki etmez diş apselerine ve bir türlü uyuşma sağlanamaz. Oysa bitkisel tedavi yöntemleri ve şifalı bitkiler ile diş apsesine çözüm sağlamak mümkün.

Soğan: Bir baş soğan, kabuklarıyla külde pişirilir. Apsenin bulunduğu yere tülbentle sarılır. Yaklaşık 1 gün içinde apse olgunlaşıp, cerahat akar.

İncir: Taze incir ortadan kesilip apsenin üzerine konarak yine bir tülbentle sarılır. Bu da cerahat toplanmasına yardımcı olur. Apseden cerahat çıkmaya başladıktan sonra hafifçe sıkmak suretiyle iltihap akıtılır. Sonra oksijenli su veya tentürdiyot ile yara etrafı temizlenerek gazlı bezle kapatılır.

Sarımsak: Bir diş sarımsağı ikiye bölüp apsenin üzerine koyarsanız, iltihabı kurutmaya yardımcı olur.

Çok güçlü bir antibiyotik olan sarımsak, harici kullanımının yanında dahilen de apse tedavisi için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri ile Ekinezya apsenin iyileşmesine yardımcı olabilir. Bunun için hazır Ekinezya ürünleri alınabileceği gibi çayı da yapılabilir.

Bir bitki olmamasına rağmen bitkilerden hazırlanan bir besin olan Bal da ciltteki yara, bere ve apselerin tedavisi için oldukça yaygın olarak kullanılır.

Bu yazı diş apsesi tedavisi, diş apsesi nasıl tedavi edilir, diş apsesi nasıl geçer, diş apsesi nasıl iner, diş apsesine ne iyi gelir, diş apsesine iyi gelen bitkiler, diş apsesine doğal çözüm, diş apsesine bitkisel tedavi, diş apsesine ne yapılır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar: dişteki iltihabı ne kurutur,diş iltihabını ne kurutur,diş iltihabını kurutan bitkiler,diş apsesini ne kurutur,diş apsesine sarımsak,diş apsesine bitkisel çözüm,apseyi ne kurutur,dişteki iltihabı kurutmak için,diş iltihabına sarımsak,diş apsesi için şifalı bitkiler

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.