Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm

En ağır ağrılardan bile daha ağır olan ve katlanması çok zor olan ağrı nedir diye sorsam eminim çoğunuz diş ağrısını söyleyecektir.

Peki diş ağrısı neden olur ve diş ağrısı için neler yapılır. Dilerseniz ilk önce diş ağrısına neden olan sebepleri sıralayarak öğrenelim.

Diş ağrılarının başlıca nedenleri ve sebepleri şunlardır:
– Bakterilerin oluşturduğu diş çürükleri,
– Diş etinde ve diş köklerinde görülen apseler,
– Kalıtsal olarak dişin mine tabakasının aşınmaya müsait olması,
– Diş eti hastalıkları,
– Özellikle 20 yaş dişlerinde görülen gömülü diş sorunu,
– Sinüzit, bademcik iltihabı, faranjit gibi hastalıklar

Diş ağrılarının en önemli sebepleri hiç şüphesiz diş çürümelerinden kaynaklanan ağrılardır. Neredeyse hemen herkeste görülen diş çürükleri zamanında müdahale edilmez ise diş ağrısına neden olmaktadır.

Şimdi ise diş ağrısına karşı neler yapılır ve doğal tedavi yöntemleri ile diş ağrısı nasıl geçer bunları öğrenelim.

Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm Tedavisi
– Her şeyden önce ağız ve diş hijyeni, diş ağrısının ilerlemesine engel olur. Eğer eczanelerde satılan antiseptik ağız gargarası kullanmak istemiyorsanız 1 su bardağına 1 çay kaşığı tuz koyarak karıştırdıktan sonra ağzınızda gargara yapın ve ağzınızı iyice çalkalayın.

Diş ağrısına iyi gelen mucize bir bitki varsa o da misvaktır. Misvak hem dişi temizler hem de içerdiği bitkisel kimyasallar sayesinde dişlerde oluşan ağrıyı hafifletir.

– Diş ağrısına karşı ağrı kesicilerin kullanılmasını uzmanlar kesinlikle tavsiye etmiyorlar. Bu ilaçlarda bulunan etken maddeler, diş eti ile etkileşime girerek diş eti iltihaplarının iyileşmesini zorlaştırabilmektedir. Sık şekilde kullanılan apranax ve majezic gibi haplar ne yazık ki bu sınıfa giriyor.

– Buz ile soğuk kompres yapmakta diş ağrısını geçirici etki yapar. Ama kesinlikle buzu ağzınıza alarak yapmayın. Yanaktan uygulayın.

– Poşet çayı da demlemeden sonra atmak yerine ağrıyan dişinize gelecek şekilde ağzınıza koyun ve 10 dakika kadar bu şekilde belketin. Poşet çayın da diş ağrısına doğal tedavi edici etkisi mevcuttur.

– Karanfil yağı, diş çürüklerine az miktarda pamuğa emdirilerek uygulandığında, içerdiği bitkisel uçucu yağlar nedeniyle kısmi anestezik etki yapacaktır. Yani kısmen de olsa doğal bir uyuşturma özelliği vardır.

– Antiseptik gargara yapmak için 5ml karanfil yağı ve okaliptüs yağına ihtiyacımız olacak. Buna birazcık mentol yeterli kadar su ilave ederek ev yapımı mentolü hazırlamış oluyoruz. Bu karışım hem antiseptik, hem de diş ağrısını iyileştirici etki yapacaktır.

Diş ağrısına sarımsak iyi gelir mi? Sarımsak ta etkili bir diş ağrısı geçirici bitkisel çözüm yoludur. Sarmısağı ezerek ve hafif tuz ekleyerek dişe uygulanan sarımsak ağrı kesici, anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel etkiye sahiptir. Soğan da diş zonklamasını hafifletir ve diş ağrısını geçirici etki yapar ve küçük bir parça soğan etkilenen bölge yerleştirilebilir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

dis-agrisina-iyi-gelen-ilaclar

Bu yazı diş ağrısına iyi gelen ilaçlar dualar antibiyotikler bitkisel yağlar diş macunu şarkılar ağrı kesici nedir ne iyi gelir sarımsak diş ağrısı nasıl geçer önlenir anlaşılır geçirilir iğne hap apranax majezic pratik çözüm doğal bitkisel çare nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: diş ağrısına misvak,diş ağrısına bitkisel çözüm,curuk dis diger disleri agritir mi,çürük diş bitkisel yöntemle iyileşir mi,curuk dis agrisina sarmidsk iyi gelirmi,çay neden disleri agritir,boğaz iltihabı diş ağrıtır mı,boğaz iltihabı çürük dişi ağrıtır mı,yirmi disagrisi icin neleryapilir,apranax plus

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.