Damar Tıkanıklığı Nasıl Geçer Tedavisi

Damar tıkanıklığı problemi ne yazık ki genel olarak beslenme alışkanlıkları ve alkol, sigara kullanımı sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Damar tıkanıklığının sonucunda farklı hastalıklar daha hızlı bir oluşum ve kolay ilerleme sürecine girebilir. Bu sebeple damar tıkanıklığı problemi en kısa sürede tedavi edilmelidir.

Bu yazımızda damar tıkanıklığına iyi gelen bitkileri ve yiyecekleri sizlere tanıtmak istiyorum.

1. Sarımsak: Kalp hastalıkları ve hipertansiyon tedavisinde kullanılır. Koroner arterlerde kalsiyum ve plak birikmesiyle oluşan tıkanıklığa iyi gelir, engeller.

2. Üzüm: LDL yani kötü kolesterolü düşürür. Arter duvarlarında plak oluşumunu engeller. Oksidasyonu önler. Kan pıhtılaşmasını azaltır ve kalp krizini önler.

3. Çilek: Ahududu, yaban mersini ve böğürtlen gibi meyveler, arter sertleşmesini önler. Damar duvarlarında plakları azaltır, antioksidan bakımından zengindir.

4. Elma: Kolesterolü önler, karaciğerde safra taşlarını yapan safra asitlerinin intestinal emilimine müdahale eder. Kan basıncını düzenler. Lif, potasyum, magnezyum içerir. Armut da faydalıdır.

5. Ispanak: Yaşa bağlı makula dejenerasyonu karşı arter duvarlarını korur, kalp kirizini önler, kolesterola iyi gelir.

6. Balık: Somon ve ton balığı omega 3 içerir. Kolesterole, kan pıhtılaşmasına, arterlere iyi gelir.

7. Zeytinyağı: Kötü kolesterolü düşürür. Arter duvarlarında plak birikimini engeller, tekli doymamış yağları ile oksidasyonu önler.

8. Domates: Karotenoid likopen bakımından zengindir. yüzde 50 oranında ateroskleroz riskini azaltabilir bir antioksidana sahiptir.

9. Yeşil çay: Antioksidan içeriği sayesinde hassas hücrelerin sağlığına iyi gelir, kalp hastalıklarını azaltır, tıkalı damarları açar, arterleri genişletir, kan damarlarının işlevini artırır.

10. Nar: Damar sertleşmesini önler. Kan damarı hücrelerinde stresin etkilerini azaltıcı etkisi vardır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

damar-tikanikligina-ne-iyi-gelir

Bu yazı damar tıkanıklığına iyi gelen şifalı bitkiler gıdalar kaplıcalar yiyecekler bitkisel kürler sporlar çözüm bitkisel tedavi doğal çare limon sarımsak soğan suyu ne iyi gelir hangi doktor bölüm bakar nasıl anlaşılır olur belli tedavi edilir geçer açılır tespit edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.