Damar Sertliğine Bitkisel Çözüm Tedavi

Malumunuz beli bir yaştan sonra veya belirli şekilde kötü beslenme neticesinde sizlerde kolayca damar sertliği problemi ile karşılaşabilirsiniz. Korkmanıza gerek yok dikkatlice yazımızı okuyun yeter.

Damar sertliği problemi yaşayanlar için güzel bir yazı hazırladık. Damar sertliğine iyi gelen bitkileri ve damar sertliği için bitkisel kür tarifini aynı yazı içerisinde sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu bitkiler özellikle damar sertliğine bunun yanında da her türlü damar problemine bitkisel çözüm sağlayacaktır.

ALIÇ YAPRAĞI: Kalbi ve dolaşım sistemini güçlendirici, damar genişletici özelliğe sahiptir. Kandaki yüksek yağ düzeyini normale indirir. Korner damarları genişleterek, kan dolaşımını arttırır ve kalp ağrılarını azaltır.

SİYAH ÇEKİRDEKLİ ÜZÜM: Müthiş bir kan damarı onarıcısı. Günde 1 bardak siyah çekirdekli üzüm suyunu çekirdeği ile içmek kalp krizi riskini yüzde 40 oranında azaltır.

YEŞİL ÇAY: Damarlarda kolesterol birikmesini önler, iyi kolesterolü arttırır ve korner arter hastalığını engeller. Kötü kolesterolden vücudu arındırması; damar sağlığı açısından oldukça önemlidir.

ZERDEÇAL: Damarların temiz kalmasını ve kan akışının vücutta sağlıklı bir şekilde devamını sağlar. Antioksidan kaynağı olan bitki, yağların damarlarda birikmesini önler.

SARIMSAK: Günde 1 diş sarımsak kalp damar hastalıklarında tedavi edici özelliğe sahiptir. Ancak tansiyon hastalarının dikkatli tüketmesi gerekir.

ZENCEFİL: Damarların yağ ve kolesterolden arınmasına yardımcı olur. Kanı sulandırır, kan dolaşımın hızlandırır. Antioksidan,damar açıcı, kolesterol dengeleyici ve iltihap giderici özelliğe sahiptir.

Damar Sertliğine Sarımsak Kürü: 1 baş sarımsak iyice ezildikten sonra 200 gram yoğurt ile karıştırılır. Bu sarımsaklı yoğurt 1 gece bekletilir. Sonraki gün bu sarımsaklı yoğurt, gün içerisinde, 2-3 defa yenerek bitirilir.

damar-sertligine-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı damar sertliğine karşı önlemler ne iyi gelir bitkisel tedavi hangi bitki iyi gelir ilaçlar nasıl tedavi edilir önlenir teşhis edilir tespit edilir anlaşılır oluşur iyileşir iyi gelen 9 yöntem şifalı bitkiler meyveler doğal kesin çözüm çare konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: mide sertligine cozum,vucut sertligine ne cozum olur

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. mine

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.