Çörek Otu Yağı Ne işe Yarar Nasıl Kullanılır

Gün geçtikçe daha sık şekilde bitkisel yağları kullanarak alternatif tedavi yöntemleri uygulamaya başladık. Ben de vakit buldukça sizleri bu bitkisel yağlar hakkında bilgilendirmeye çalışıyorum.

Şimdi sizlere evde sürekli şekilde kullandığım özel bir yağdan bahsetmek istiyorum.

Bugün yazımızda sizlere çörek otu yağının faydalarını ve kullanımını anlatacağım. Şahsen ben de aranızdan çoğu kişi gibi çörek otunun yağı nasıl çıkarılır, bunun da mı yağını yapmışlar şeklinde düşüncelere girmiştim. Arkasından ise detaylı bir araştırma yaparak bilgilerimi dizinle paylaşmak istedim.

Çörek Otu Yağının Faydaları: Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir. İfraz boşaltıcı ve solunum borusunu genişletici etkisi mevcuttur. Kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Kan şekerini düzenler.

Yorgunluk halini giderip zindelik verir. Damar sertliği, damar tıkanıklığı hastalıklarını önler. Tansiyon ve kolesterol seviyesinin normale dönmesini sağlar.

Cinsel gücü arttırıcı etkisi vardır. Hazmı kolaylaştırır. Vücuttaki zehirleri süzerek atar. İdrar söktürücü özelliği ile safra için iyi gelir. Yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırır. Alerjiyi önler. Savunma sistemini dengeler.

Hormon sistemini ve ruh halini sağlamlaştırır. Saç dökülmesi ve kepeğe karşı haricen sürülür. Grip, nezle, baş ağrısına burundan damlatılarak (3 damla) kullanılır. Göze 2 damla damlatılırsa, gözdeki mikropları öldürür. Ağrıyan yerler çörek otu yağı ile ovulur.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır: Hassas, zarif ciltler için doğal nemlendiricidir. Saçı besleyip güçlendirerek dökülmesini önler. Saç dökülmesi için, kepeğe karşı saç diplerine friksiyon şeklinde uygulanır. Saçların beyazlaşmasını önler ve durdurur. Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4 damla damlatılarak alınır. Sinüzit için, sabah-akşam burundan 1-2 damla damlatılır.

Sağlıklı cilt için, bir çorba kaşığı çörek otu yağı ile bir çorba kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Bu karışım ile yüz ovulur. bir saat devam edilir. Sabunla yıkanır. ve durulanır. Yüksek tansiyon için, kahvaltıdan önce her sabah 2 diş sarımsakla birlikte herhangi bir içeceğe bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırılarak alınır. Uyku bozukluğu için, balla karıştırılmış herhangi bir sıcak içeceğe bir çay kaşığı çörek otu yağı ilave edilip akşamları içmeye devam edilir.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

corek-otu-yagi-ne-ise-yarar

Bu yazı çörek otu yağının saça cilde faydaları günlük kullanımı içeriği rengi faydası nasıl kullanılır çıkarılır kilo aldırır içilmeli zayıflatıyor saklanır içilir ne işe yarar ne kadar nerede satılır fiyatı kalorisi neye iyi gelir nereden bulunur alınır kapsülü kullananlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: corek otu yagi ne ise yarar,çörek otu yağının faydaları,çörek otu posası,çörek otu yağı faydaları,çörek otu yağı günlük ne kadar alınmalı,çörek otu yağı bogaz kuruluguna faydasi,çörek otu yağ zeytinyağ incir çekirdeği faydaları,corek otu posasi nerde kullanilir,çörek otu posası ne işe yarar,sinüzit tedavisi çörek otu yağı işe yarar mı

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.