Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Sıcak yaz günleri özellikle cilt sağlığı üzerinde önemli etkilere neden oluyor. Kuru ciltler bu etkilerin başında geliyor. Peki cilt kuruluğu için ne yapabiliriz hiç merak ettiniz mi?

Cilt kuruluğunu önlemek için neler yapmalı?
– Soğukta eldiven takın: Özellikle sonbahar ve kış aylarında, düşük nem oranına bağlı olarak deri kuruluğu daha sık görülür.

– Kısa duş alın: Banyo ve duş süresi kısa tutulmalı ve duştan çıktıktan sonra cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.

– Yağlı sabun kullanın: Sabunlar deriyi kuruttuğundan, pH’ı 5.5 olan sabunsuz temizleyiciler veya yağ ve gliserin oranı yüksek sabunlar kullanılmalıdır.

– Kimyasallardan korunun: Deterjan, aseton ve kimyasallarla sık temastan kaçının.

– Çok dar giyinmeyin: Çok dar giysiler, sürtünmeye bağlı olarak deride kuruluk ve hassasiyete neden olabileceğinden, kıyafet seçimine dikkat edilmelidir.

– Ofisi nemlendirin: Özellikle ofis ortamında çalışanlar, klimanın neden olduğu düşük neme bağlı cilt kuruluğundan şikayet edebilirler. Odanın nem oranının düşük olmamasına dikkat edilmelidir.

Cildin kurumaması için nasıl beslenmeli?
Cilt kuruluğunu engellemek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bol su tüketimidir. Sadece suyla değil, bitki çayları ya da meyve sularıyla da gerekli sıvı ihtiyacı karşılanabilir. Özellikle bol meyve ve sebze tüketimi, cilt sağlığı için gereklidir.

Ayrıca dilerseniz cilt kuruluğunun geçmesi için doğal kür uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: 8 damla elma sirkesi ve yarım çay bardağı saf zeytin yağı (Badem yağı da kullanılabilir.)

Hazırlanışı ve uygulanışı: Hazırlanışı ve uygulanışı oldukça kolay olan cilt kurumasına bitkisel kür şöyle yapılmaktadır. Sirke ve zeytin yağı iyice karıştırılır ve haftada 4-5 kez geceleri yatmadan önce cilde sürülür. Bir ay boyunca uygulayacağınız bu kür cildinizin ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlayacaktır. Bir ay sonra cildinizdeki değişime inanın çok şaşıracaksınız.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

cilt-kuruluguna-iyi-gelen-seyler

Bu yazı cilt kuruluğuna iyi gelen bitkisel yağlar şeyler besinler yiyecekler sabunlar maskeler vitaminler kaplıcalar meyveler ne iyi gelir vazelin en iyi krem bitkisel doğal kesin çözüm çare tedavisi hangi doktor bölüm bakar nasıl geçer önlenir anlaşılır giderilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: el kuruluğu için bitkisel çözüm,cilt kuruluğuna bitkisel çözüm,yuz kurulugu nasil gecer,el kuruluguna bitkisel cozum,cilt kuruluğu bitkisel tedavi,cilt kuruluğuna evde çözüm,yuzdeki kuruluk nasil gider,cilt kuruluğu bitkisel çözüm,yüzdeki kuruluk için bitkisel çözüm,cilt kuruluğu nasıl geçer

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.