Burun Akıntısı Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Bu yazımızda genelde kış aylarında görülen bir rahatsızlık olan ve oldukça sinir bozucu bir niteliği olan burun akıntısının nedenleri ve doğal yollarla burun akıntısının nasıl önleneceğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk önce şunu bilmek gerekir; Burun akıntısının şekli, hastalık hakkında da bizi uyarabilir. Örneğin, çeşme gibi devamlı akan bir burun akıntısı genellikle nezlenin erken görülen bir belirtisidir. Su gibi burun akıntısının görüldüğü bir diğer hastalık da alerjik nezledir.

Akıntının daha koyu daha yapışkan, halk arasında da sümük diye adlandırılan bir şekli vardır. Küçük bebeklerde temizlemesi çok zor olan yapışkan bir burun akıntısıdır ve basit virüs enfeksiyonlarının iyileşme döneminde görülür.

Burun akıntısı durumlarında ilk önce burnu açmak için bazı ilaçlar, koruyucu sıvılar kullanılabilir. Ancak bunlar hiç korkmadan güvenle rahatlıkla uzun süre kullanılacak ilaçlar değildir. Mutlaka hekim kontrolünde belirli ölçülerde kullanılmalıdır. Hele ki içerisinde ilaç olan burun damlaları asla ezbere kullanılmamalıdır. Çünkü bunların bir kısmı ters etki yapabilir. Burun tıkanıklığını açmak için kullanılan bir damla bir süre sonra burnu tıkayabilir.

Bu aşamadan sonra sizlere burun akıntısına kesin çözüm ve çare olan bitkisel tedavi yöntemlerini anlatalım.

Burun Akıntısına Kesin Bitkisel Çözüm
Burun akıntısının nedeni; nezle, saman nezlesi, sinüzit, müzmin nezle, alerjik burun iltihabı veya burna herhangi bir şey kaçmış olmasıdır. Ayrıca kızamık başlangıcında da görülür. Burun akıntısını tedavi etmek için aşağıdaki reçeteler uygulanır.

Tedavi için gerekli malzeme: Limon ve su.
Hazırlanışı: 1 su bardağı ılık suya 10 damla limon suyu konularak karıştırılır. Burna azar, azar çekilir. Günde 3 kere tekrar edilir. Kısa sürede akıntıya çözüm bulmuş olursunuz.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

burun-akintisina-iyi-gelen-seyler

Bu yazı burun akıntısına iyi gelen şeyler yiyecekler şifalı bitkiler içecekler bitki çayları ilaçlar ne iyi gelir karşı doğal kesin bitkisel çözüm çare antibiyotik hangi doktor bölüm bakar burun akıntısı nasıl geçer giderilir durdurulur geçirilir önlenir engellenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: burun akintisina bitkisel cozum,bebeklerde burun akıntısı bitkisel çözüm,burun akıntısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu,bebeklerde burun akıntısına bitkisel çözüm,burun akıntısı nasıl durur,bebeklerde burun akintisina bitkisel,koyu burun akıntısı nasıl geçer,burun akıntısına ne iyi gelir,burun akıntısı nasıl geçer ibrahim saraçoğlu,burun akıntısına ne iyi gelir evde

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.