Boyun Tutulmasına Bitkisel Çözüm

Özellikle bilgisayar başında çok zaman geçiren kişilerde sıkça meydana gelen bir rahatsızlık olan boyun tutulması için bu yazımızda sizlere alternatif tedavi yöntemlerini anlatacağız.

Bazı durumlarda ağır bir yük kaldırmak, ısınmadan yapılan spor hareketleri, sıcak bir ortamdan aniden soğuk bir ortama geçmek ve artık alışılmış bir hale gelen yanlış oturma biçimleri, yanlış şekilde uyku pozisyonları boyun tutulması ve omuz ağrısının en belirgin özellikleridir.

Özellikle yaz aylarının en sevilen ve tüketilen meyvelerinden birisi olan çileğin boyun tutulmasına nasıl çözüm olacağınız anlatacağız.

Tedavi için gerekli malzeme: Çok şaşıracaksınız biliyorum ama sadece çilek.

Hazırlanışı: Yarım kilogram çilek, iyice ezildikten sonra, temiz bir tülbente konup, boyun bölgesine sarılır. 6 saat süreyle beklendikten sonra sargı açılıp, ılık suyla yıkanır. Bu sayede bitkisel olarak boyun ağrısına çare bulursunuz.

Buna ek olarak ağrıyan boyun bölgesine sıcak özelliği olan bitkisel masaj yağları ile hafifçe masaj yapmanızda ağrıya çok iyi gelir.

Ayrıca ağrı olan noktaya yakı yapıştırmak ya da kas rahatlatıcı özelliği olan bir iğne yaptırmak en kısa yoldan ağrıyı yok eden diğer basit tedavi yöntemleridir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

boyun-tutulmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı boyun tutulmasına iyi gelen kremler egzersizler hareketler bitkisel yağlar ilaçlar merhemler şeyler ne iyi gelir yakı kas gevşetici iğne iyi gelir mi doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi nedir boyun tutulması nasıl olur geçer geçirilir

Gelen aramalar: sırt tutulmasına ne iyi gelir,sırt tutulmasına bitkisel çözüm,omuz tutulması nasıl geçer,boyun ve sırt tutulmasına ne iyi gelir,omuz tutulmasi ne iyi gelir,boyun ve omuz tutulması nasıl geçer,çocuklarda boyun tutulması,boyun tutulmasına bitkisel çözüm,omuz tutulmasına ne iyi gelir,bebeklerde boyun tutulması

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.