Böbrek Taşına Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Çözüm

Böbrek taşı sorunu yaşayanlar bu ağrının ne kadar dayanılmaz olduğunu çok iyi bilirler. Biz bu yazımızda böbrek taşı için alternatif çözümler üretmeye çalışacağız.

Sizlere bu yazımızda öncelikli olarak Herbalist Ahmet Maranki’nin böbrek taşını düşürmede kullandığı bitkisel tavsiyeleri sıralayacağız.

– Kerevizin suyunu kaynatarak süzgeçten geçiriniz, ve sabah, öğlen ve akşam olmak üzere yemeklerden önce üç bardak için.

– Bir başka diğer yöntem ise koyun süt, keten tohumu gül veya menekşeyle karıştırıp, sıvı şekilde tüketilir. Karanfil külü de böbrek düşürmesinde çok etkili bir yöntemdir.

– Karpuz çekirdeği külü, karanfil külü ve nohut külü, kereviz suyu ve turp suyunu sıcak suyla karıştırarak, hepsinden güzel bir karışım elde edebilirsiniz. Böylece böbrek taşı düşüren bitkilerin bir çayını elde etmiş olursunuz. Bunu sıcak suyla bol, bol içebilirsiniz.

Tabi birde diğer uzman doktorların böbrek taşı hakkında tavsiyeleri var. Onlar ise sırasıyla şu şekilde sıralayabiliriz.

Böbrekler günde ortalama olarak bir insanda 2 litreye yakın miktarda idrar üretir. Sıcak günlerde sıvı tüketimi mümkün olduğunca artırılmalıdır. Günlük olarak 2 litrenin üzerinde su içilmelidir. Bira içmek böbrek taşı düşürmeye yardımcı olur inancı ise tamamen batıldır.

Böbrek taşını düşürmek için en önemli olan şey sıvı tüketimini artırmaktır. Bu dönemde bol hareket yapak gerekir. Tuz ve kalsiyum alımı ise mümkün olduğunca azaltılmalıdır.

Bu tavsiyelerin ardından böbrek taşına iyi gelen bitkiler ve yiyecekleri sıralayalım.

– Maydanoz çayı ve kekik çayı içmek böbrek taşını düşürmek için faydalıdır.
– Karpuz, şeftali, elma, armut, üzüm, domates, şalgam suyu, maden suyu, marul ve lahana böbrek taşının tedavisine iyi gelir.
– Karpuz ve kavun sürekli özellikle yaz aylarında sürekli şekilde tüketilmelidir.
– Çam fıstığı ve badem her gün bir avuç tüketilmelidir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

bobrek-tasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı böbrek taşına iyi gelen bitki çayları şifalı bitkiler meyveler balık gıdalar besinler yemekler ne iyi gelir doğal kesin çözüm çare bira avokado yaprağı hangi doktor bölüm bakar böbrek taşı nasıl oluşur düşürülür tedavi edilir kırılır anlaşılır alınır için şifalı sular en etkili ilaç hamam ilaçlar su konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: boyrek dasini eritmek,feridun kunak böbrek taşı,taş düşürmeye ne iyi gelir,böbrek taşı düşürmeye ne iyi gelir,turp suyu böbrek taşını düşürürmü,böbrek taşına ne iyi gelir,tas dusurmek icin ne icilmeli,boyrek dasi ucun bitkiler,feridun kunak taş düşürme,böbrek taşına iyi gelen şifalı bitkiler

1 Comment on Böbrek Taşına Şifalı Bitkiler ve Bitkisel Çözüm

  1. bende böbrek taşı düşürüyorum. yaşlılarımız yoğurt suyu iyi gelir diyor denesem mi acaba

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.