Bitkisel Yara Kremi Nasıl Yapılır

İnsan vücudunda farklı sebeplerle oluşan en bariz sorun yaralardır. Çoğu yara kendiliğinden kapansa bile, bu yaralar için mümkünse krem kullanarak tedavi uygulamak ilerde oluşma ihtimali olan yara izlerini tamamen yok ettiğinden çok önemlidir.

Sizde bilirsiniz ki modern tıbbın ilerlemediği dönemlerde insanlar doğadan kullandıkları bitkiler ve bitki kökleri ile ilaçlar hazırlamakta ve çok etkin faydalar sağlamaktaydı. Bizde bu yazımızda yara izlerini tamamen yok eden ve büyük yaraların bile hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan doğal bir çözümü sizlere anlatacağız.

Bitkisel Yara Merhemi için Malzemeler: 1 su bardağı doğal zeytin yağı, 2 gram ekinaka tohumu veya kökü, ince öğütülmüş
*2 gram kriptolepsis kökü, ince öğütülmüş, 4 gram ardıç, ince öğütülmüş, 2 gram meşe kabuğu veya kramerya veya yabani sardunya, ince öğütülmüş 2 gram akasya yaprağı, 2 gram pelin toz halde, 1 gram usnea toz halde, 115 gram bal mumu, 1 çay kaşığı E vitamini 1 çay kaşığı okaliptüs esansı yağı.

Farkındayım bu malzemelerin neredeyse tamamını ilk defa duydunuz ve size çok yabancı gelen isimler var. Ama emin olun tamamını aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz.

Bitkisel Merhemin Hazırlanışı
Bütün bitkileri zeytin yağı ile karıştırarak bir yağ haşlaması hazırlayın. Bitkisel yağ haşlamasını haşlama hazırlamak için kullanılan kaba yağı ilave edin ve onu ocakta yavaş yavaş yeniden ısıtın.

Bal mumunu ölçün ve kaba ilave edin. İyi bir tahmini değer yağ haşlamasının her 500 milim için 60 gram bal mumudur. Pek çok kişi bal mumunu rendelemeyi tercih eder, ama ben onu küçük parçalara ayırırım. Bal mumu eriyene kadar ısıtın.

Tavayı ocaktan indirin. Karışımın katılaşmaya başlamasına kadar soğumasına izin verin, sonra E vitamini yağı ve okaliptüs esansı yağını ilave edin ve iyice karıştırın. Karışım daha sıvı haldeyken, merhem kaplarına dökün ve hazır hale getirin.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

yara-kremi-nasil-yapilir

Bu yazı bitkisel kremi kremleri yapımı nasıl yapılır faydaları zararları kullanımı kullananlar kullanıcı yorumları içeriği rehberi ne işe yarar neye iyi gelir cilt yüz bacak vücut suna dumankaya konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: balmumu kremi nasıl yapılır,yara kremi nasıl yapılır,yara kremi yapimi,yanık kremi nasıl yapılır,evde yanık kremi yapımı,doğal yara merhemi,doğal yara merhemi nasıl yapılır,dogal yara kremi,bitkisel yanık kremi,en iyi yara kremi

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.