Bitkisel Saç Uzatma Maskesi

Saç bakımı ve saç güzelliği kadınlarımızın en hassas olduğu noktalardan bir tanesi diye düşünüyorum. Kadın saçları özel bir bitkisel maske ile karşınızdayız.

Bu yazımızda sizlere ilk önce saç uzatan bitkisel  maske tarifini, daha sonra ise saç uzatmak için önerileri anlatacağım.

Saç Uzamasına Bitkisel Çözüm: Saçlarınızın kısalığından şikayet ediyor ve her türlü saç uzatma ilacından çekiniyor musunuz? İşte size saç uzatmak için bitkisel formül.

Malzemeler: 2 tane orta boy havuç, 1 tane yumurta, 3 su bardağı su.

Hazırlanışı: Havuçlar rendelenir. 3 su bardağı su kaynatılır. Ardından rendelenmiş havuçlar, kaynayan suya koyulur. Su 25-30 dk kaynatılır. Sonra su süzülerek, yumurtayla çırpılır.

Uygulama: Karışım saça sürülür ve yaklaşık 1 veya 1 buçuk saat saç sarılmış bir şekilde bekletilir. Sonrada saç ılık suyla şampuan ile yıkanır.

Bu karışımı yaklaşık 1-2 hafta uygularsanız muhteşem ve uzun saçlara kavuşacaksınız. Saçlara göre süre 1 veya 2 hafta olarak değişebilir. Zaten 1 hafta sonunda aldığınız sonuçlara göre uygulamaya devam edersiniz.

Saç Uzatmaya Ne iyi Gelir? Saçlarınızın daha hızlı uzaması için şu yöntemleri kullanmanızı öneririm.

Duştayken ıslak saçlarınıza saç kökünden başlayarak öne doğru masaj yapın.  Hem günün stresinden arınmanız hem de saç köklerindeki kan akışı hızlanacak.

Evet birçoğumuz saçlarını kestirmekten korkar. Bunun nedeni ‘uçlarından kestireceğim’ derken bir anda kısalan saçlardır. Ancak saçlarınızın uçlarındaki kırıkları aldırmanız daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Sağlıklı bir saç ise daha hızlı uzar.

Şampuan saçınızdaki kiri ve yağı arındırırken, saç kremleri besleyici özelliğiyle saçınıza sağlıklı ve parlak bir görünüm katar. Saçınızın doğal yağ dengesini bozmamak için banyo rutininde ara ara şampuan adımını atlayın. Sadece az miktarda saç kremi uygulayın.

Eğer gerçekten saçınızı kısa süre içinde uzatmakta kararlıysanız saç düzleştirici ve maşalarla vedalaşın. Yüksek ısı saçlarınıza zarar verir ve yıpratır. “Kullanmadan asla”  diye düşünüyorsanız ısıdan koruyucu saç bakım ürünleri uygulayın.

Duştan çıkmadan önce birkaç saniye saçınızı soğuk suyla durulayın. Bu sayede ısıdan kaynaklı saç yıpranmasının önüne geçmiş olur ve nemi saçınıza hapsedersiniz. Ayrıca çok sıcak suyla saçınızı yıkamak hem saçlarınızı yıpratır hem güçsüzleştirir.

SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİĞİ İÇİN YORUM YAPARAK UZMANLARIMIZA SORULARINIZI İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı saç uzatan yağlar krem şampuan kürler maskeler formül arap yağı yiyecekler hap saç uzatmak için ne yapmalı yöntemler neler yapılır erkek kadın biotin lavanta kürü ürünler saç uzatmaya ne iyi gelir yardımcı yarayan nasıl başlanır başlamak evde doğal kesin bitkisel çözüm çare tedavisi saçı uzatan maddeler besinler haplar saç nasıl uzatılmalı uzar uzatılır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: saç dolgunlaştırıcı bitkisel çözüm,saç dolgunlaştırıcı maske,saç dolgunlaştırıcı kür,saçı dolgunlaştıran maskeler,saç dolgunlaştırıcı maskeler,Saç uzattmak için,sac uzattmanın yolları,saç dolgunlaştırıcı kürler,saç dolgunlaştırmak için maske,saçı dolgunlaştırma yolları maskeler

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.