Bitkisel İshal Tedavisi

Bazı zamanlar karşılaştığımız sağlık sorunları aslında çok önemli gibi görünmese dahi hayatımızı resmen alt üst eder. İşte bu tarz problemlere örnek vermek gerekirse size ilk aklıma geleni söylemek istiyorum; ishal.

Son dönemde ne yazık ki bir ishal salgını almış başını gidiyor. Sebebi ne olursa olsun sizlere önereceğim bitkisel ishal tedavisi ile ishale kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

İshali kesmek için 8-9 adet karanfili 2 ye kırıp 1 tatlı kaşığına koyarak öğleden önce ve öğleden sonra biraz su ile yutun. İshali kısa sürede kesecektir.

İshal için Bitkisel Tedavi: İshal şikayetlerinde karanfil kürünü uygulanırken karanfil, çay olarak içilmemelidir. Bir kaç yudum oda sıcaklığındaki su ile alınmalıdır.

Trombozit (platelet) düşüklüğü sorunu olan kişilerin karanfil kürünü uygulamamaları gerekmektedir. Özellikle bazı ilaçlar, yan tesir olarak trombozit düşüklüğüne neden olabilmektedir. Bu türlü ilaçları kullanan hastaların karanfilden uzak durmaları gerekmektedir.

Kullanacağınız karanfillerin raf ömrünün 1 yıldan daha çok olmamasına dikkat edin. 1 yıldan çok beklemiş karanfilleri kullanmayın. Kuru karanfili iki parmağınızın arasında ezmeye çalıştığınızda, eğer kolayca kırılıp ufalanıyor ise, kullanmayın. Raf ömrünü çoktan doldurmuştur.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

ishale-ne-iyi-gelir

Bu yazı ishale iyi gelen yiyecekler çorbalar içecekler meyve suyu ilaç hap mamalar antibiyotik karışım nedir ishale ne iyi gelir kesin çözüm doğal bitkisel bal leblebi ne yenir nasıl geçer tedavi edilir önlenir çözüm tedavisi evde nedir nasıldır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ishali nasil durdurabiliriz,ishali nasıl durdurabilirim,ishal,ishali ne geçirir,sahaln kesn tedevs,ishale ne iyi gelir,isali nasil durdurabilirim,ısahalın kesın tedevısı,ishal için kürtarifi,şifalı bitkilerle isal tedavisi

2 Comments on Bitkisel İshal Tedavisi

  1. sayın yetkılı kardesim bagırsak amalıyatı oldu bagırsak kısaldı ondan sonra devamlı ishal veonuda tutamıyor ne yapsak care bulamadık gunde enaz 20 defa tuvalete cıkıyor ve bez kullanıyor daha sonra gaıta naklı yapıldı ondada bı fayda goremedık su anda evde yatıyor bunun ıcın onerecegınız nedır bu konuda bıze yardımcı olursanız memnun olurum tesekkurler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.