Bitkisel Arpacık Tedavisi

Arpacık hastalığı tedavi zorluğu olarak çok fazla büyütülecek bir hastalık olmasa da insan vücudunu ve sinirlerini oldukça yıpratır. Bu nedenden dolayı arpacık çıktıktan sonra kısa bir sürede arpacığın tedavi edilmesi gerekir.

Göz gibi kullanım açısından hayati bir öneme sahip organımızı neredeyse kullanılamayacak hale getiren arpacık hastalığında bile ufak bir cerrahi işlem ile bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Hatta ileri seviye olmayan arpacık hastalıklarında kolayca bitkisel yöntemler ve şifalı bitkiler ile bu hastalığa kesin çözüm sağlanabilir. Bende sizlere bu yazıda arpacığın geçmesi için bitkisel çözüm önerileri sunacağım.

Göz kapağı dışında bulunan kirpiklere bağlı yağ bezleri gözün yüzeyini koruyan sebum yağını içerirken, bazen salgı bezi tıkanır ve içeride kalan bakteriler arpacık hastalığının oluşumuna sebep olur. Arpacık en yaygın şekilde derileri kuru ve egzamaya eğilimlerde görülürken, kepek ve pullanma da bu koşullarda ortaya çıkar. www.bitkiselkadin.com

Dr. James Duke’nin dilimize “Yeşil Eczane” ismiyle çevrilen kitabından arpacık tedavisi için tavsiyeler:
– Patatesin iç kısmını rendeleyip bir bezin içine koyun. Bu bezi arpacığın üzerine kapatın.

-Mayıs papatyası çayı (1 fincan kaynar suyun içinde 1 çay kaşığı kuru Mayıs papatyası 2-3 dakika bekletilir) ılıkken içine pamuk veya pamuklu bez batırılıp göze yatırılır.

– Bol miktarda sarımsak, çiğ sebze ve meyve yenir.

Niyazi Eröztürk’ün “Ev İlaçları” isimli kitabında arpacık tedavisi için önerilenler:
– 2 çorba kaşığı dövülmüş keten tohumu 2 su bardağı kaynar suda 5-6 dakika bekletilir. Temiz bir bez parçası bu suya daldırılıp kapalı gözün üstüne yatırılır. Uygulama süresi 15-20 dakikadır, günde 2-3 kere tekrarlanır.

– Haşlanmış 1 patates çatalla ezilir. 1 yumurta sarısı ve sıcak süt eklenerek lapa yapılır. Temiz bir bezin üstüne sürülür. Patatesli kısım göze değecek şekilde kapalı göz kapağına yatırılır. Uygulama süresi 15-20 dakikadır, günde 2-3 kere tekrarlanır.

– 1 tatlı kaşığı rezene veya atkuyruğu bitkisi 1 su bardağı kaynar suda ılık hale gelene kadar bekletilir. Temiz bir bez parçası bu suya daldırılıp kapalı gözün üstüne yatırılır. Uygulama süresi 20 dakikadır, günde 2-3 kere tekrarlanır.

arpacik-nasil-gecer

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Bu yazı arpacığa iyi gelen şeyler krem bitkiler göz damlası dua damla ne sürülür okunacak dua çay pansumanı ne iyi gelir sarımsak sıcak kompres nasıl yapılır geçer tedavi edilir alınır giderilir anlaşılır önlenir çıkar boşaltılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: arpacık için şifalı bitkiler,goz arpacik sac kuru,göz çıbani,arpacık göz morarması,arpacık geçiren maskeler,rezene ve arpacik tedavisi,arpacık bitkisel çözüm,arpacık,arpacigiı ne geçirir,arpaciga iyigelen bitkisel yag

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.