Biberiye Çayının Faydaları Zayıflamaya Etkisi

Malum o ki yaz ayları geldi. Havalar ısındır ve form tutmak isteyen bayanların sayısı arttı. Hal böyle olunca bende size bu yazımda zayıflamak isteyen bayanlar için mucize bir özelliği olan biberiye çayını aktarmak istedim.

Sadece zayıflamaya etkisi için değil, farklı konularda rahatsızlıklar için biberiye çayı içmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır? Biberiyeyi pek çok farklı yöntemlerle tüketmek mümkün ve bunların arasında hazırlanışı en kolay olanlardan biride biberiye çayı. Biberiye içinde bulunan antioksidanlar ve vitaminlerden faydalanmak için 1 çay kaşığı kurutulmuş biberiye yaprağını bir fincan suya atıp kaynatmanız yeterli.

Biberiye çayının daha iyi demlenmesi için 10 dakika kadar kaynattıktan sonra ateşin üzerinden alın ve demliğin kapağı kapalı halde 10 dakika kadar bekletin. Tatlandırmak için organik bal kullanabilirsiniz. Günde 2 bardak biberiye çayı hazımsızlık veya kabızlığa kısa sürede çözüm olacaktır.

Biberiye Çayının Faydaları: Yaprak dökmeyen küçük bir ağaca benzeyen biberiye bitkisi çam kokusuna benzer kokusuyla başta balık ve et yemekleri olmak üzere mutfaklarda pek çok yemeğe lezzet vermek amacıyla baharat olarak tüketilmekte.

Yıl boyu bulunabilen biberiye yaprak dökmeyen, çalı şeklinde görünüme sahip olan bir bitkidir. Biberiye bitkisi en çok hazımsızlık ve kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarında ve hafızayı güçlendirmek için tavsiye edilmektedir. Şimdi dilerseniz ne tür problemlerde faydaları vardır bunları sıralayalım.

Hafızayı güçlendirir, Konsantrasyonu arttırır, Hazımsızlığı giderir, Kabızlığı giderir, Toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırır, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Kan dolaşımını arttırır, Beyin ve kalp gibi hayati organlara daha fazla oksijen taşınmasını sağlar, Baş ağrısı ve migren ağrılarını hafifletir, Stresi azaltmaya yardımcı olur.

Biberiye Çayının Yan Etkileri: Biberiye alerjiye neden olan bitkiler arasında yer almamaktadır ancak gebelik ve emzirme gibi hassas dönemlerde kullanılmadan önce bir doktora başvurulması gerekir.

Uyarı: Kolit, mide ülseri gibi kanamalı hastalıkları bulunanların ve yüksek tansiyonu olanların biberiye çayı içmemesi gerekir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

biberiye-cayi-ne-ise-yarar

Bu yazı biberiye çayı nasıl içilir demlenir yapılır içilmelidir zayıflatır kullanılmalıdır ne işe yarar nedir neye faydalıdır nerede satılır neye iyi gelir ne zaman ne kadar içilmelidir faydaları zayıflamaya etkisi demlenmesi zararları yan etkileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: biberiye çayı faydası,biberiye cayi nasilicilir,biberiye zencefil çayı,zencefil ile biberiye çayı

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.