Bel Yağlarını Eritme ve Beli İnceltme

Diyet uzmanları ve doktorlara danışan kilo problemi yaşayan insanların çoğunluğu genelde bel bölgesinde meydana gelen fazla kilolar ve yağlanma problemi ile uğraşmak zorunda kalırlar. Biz bu yazımızda sizlere bel bölgesinde oluşan fazlalıkları yok etme konusunda bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Özellikle spor, egzersiz ve beslenme faktörleri ile bel bölgesinde meydana gelen yağlanma sorununa kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

Eğer bel bölgesindeki yağlardan kurtulmaya karar verdiyseniz ben her ne kadar uzman olmasam da işe yarayabileceğine inandığım bazı önemli bilgileri bir araya getirdim.

Öncelikle bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlerin iki farklı kategoriye ayrılması gerektiğine inanıyorum. Birinci kategori bel bölgesindeki fazla yağlanma sorunundan kurtulup normal seviyelerde bir bel ölçüsüne sahip olmak isteyenler, diğer kategori ise karın bölgesindeki yağlardan kurtulup karın kası yapmak isteyenler. 2. kategorinin egzersizleri daha zorlu ve uzun, beslenme programları daha fazla ön planda olabilir.

Bel Bölgesinde Yağlanma
Bel bölgesi vücudumuzun yağlanmaya en müsait bölgeleri arasında yer alıyor. Yaşlar ilerledikçe bu bölge daha kolay yağlanıyor. Kadınlarda menopoz dönemi sonrası kol ve bacaklardaki yağlanma bel bölgesinde toplanmaya başlıyor. Yine kadınların hamilelik dönemi sonrası bu bölgedeki yağlar için beslenmelerine daha çok özen göstermeleri ve düzenli olarak egzersiz yapmaları şart.

Bel Bölgesinde Yağlanmanın Zararları
Bel bölgenizde yağlanma varsa kıyafetlerinizin içine girememekten daha önemli sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu alanda yapılan araştırmalar bel bölgesindeki yağlanmanın; Kalp ve damar hastalıkları yaşama riskini artırdığını, Diyabet olma olasılığını yükselttiğini, Belirli kanser türlerini tetiklediğini ortaya koyuyor.

Bel Bölgesindeki Yağlanma Sorunundan Kurtulmanın Yolları
Beslenme: Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapmanız gereken ilk şey kendinize sıkı bir beslenme programı hazırlamanızdır. Yağlı yiyeceklerden, şekerli içeceklerden, hazır gıdanın her türünden uzak durarak işe başlayabilirsiniz. Bel bölgesindeki yağlar için özellikle yemeniz ya da yememeniz bir şey söylemek mümkün değil ama siz genel olarak kilo vermeye başladıkça bel bölgenizdeki yağlarda yavaş yavaş erimeye başlayacaktır. Hatta bu bölgedeki yağlar daha hızlı yakılacaktır.

Günlük beslenme listenize sebze, bol taze meyve ekleyin. Tam tahıllı ürünler tüketmeniz ve haftada bir iki defa yağsız et ve balıkla protein ihtiyacınızı gidermeniz size yağlardan daha çabuk kurtulmanız için avantaj sağlayacaktır.

İşlenmiş gıdalar: Beyaz ekmek, patates kızartması, her türlü fast food ürün, şekerlemeler ve çikolata gibi işlenmiş gıdalar kilo alma üzerinde oldukça etkili. Bu tip gıdalar vücudun insülin düzeyinde değişikliklere yol açarak kan şekeri seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Bu durumda vücut alınan yağı depolamaya daha hazır hale geliyor. Lif yönünden zengin gıdalar ise tam tersi bir etkiye neden olarak yağın depolanma oranını azaltıyor. Ayrıca tahıllı gıdaların daha uzun süren tokluk hissine yol açtığı bilinmekte.

Egzersiz: Düzenli egzersiz sadece bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için değil neredeyse kemik ve kaslarımız başta olmak üzere vücudun düzgün çalışabilmesi açısından da önemli. Kilo vermenin basit kuralı “yediğinden fazlasını yakacaksın”ı unutmadan, düzenli olarak egzersiz yapmak şart. Düzenli egzersiz derken spor salonuna gidip saatlerce spor yapıp 4 gün her yeri tutulmuş olarak gezmekten bahsetmiyorum. Kendinize göre haftada 4-5 gün, sizi fazla zorlamayacak ama terletecek kadar efor sarf etmenizi sağlayacak programlar oluşturabilirsiniz. Emin olun bu spor zamanla sizde alışkanlık haline gelecek ve sonunda spor yapmadığınız gün bir eksiklik hissedeceksiniz.

Yukarıda saydıklarıma dikkat eder, düzenli bir beslenme programı ile egzersizi bıkmadan yaparsanız bir süre sonra bel bölgesinde gözle görülür bir incelme yaşayabilir ve kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

bel-yaglarini-eriten-yiyecekler

Bu yazı bel bölgesi nasıl inceltilir erir zayıflatılır incelir zayıflar resimli anlatımlı diyetler hareketler bel yağlarını eritme yakma içecekler yiyecekler bitkiler bitkisel çaylar diyet besinler korse spor aletleri egzersizler meyveler sebzeler beldeki yağlar nasıl yok edilir erir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: bel inceltici hareketler,beli inceltmek,beldeki yağları eritme,bel yağları eritme,bel yağlarini eritmek icin egzersizler,bel inceltme hareketleri,kol yağlarını eritme,bel yağlarını eritmek,beli inceltmek için,kol yağlarını eritmek

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.