Bel Tutulmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

İşte tam şu an aslında bel tutulması problemi ile başım dertte. Uzun saatler bilgisayar başında kalmaktan ne yazık ki belim tutulmuş vaziyette.

Her hastalık ve rahatsızlıkta olduğu gibi bel tutulması içinde doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri uygulamak mümkün. Bakalım bel tutulmasına ne iyi gelir ve hangi bitkiler tedavi için kullanılır beraber okuyalım.

Bel Tutulmasına Ne iyi Gelir? Bel tutulması durumunda evde kolayca uygulanacak basit ve pratik çözüm önerileri hakkında bilgi verelim şimdi.

Fesleğen: Bel ağrısı için faydalı olabilir. Bir su bardağına 9-10 fesleğen yaprağı koyun ve kaynatın. Soğuduktan sonra bir tutam tuz ekleyerek için. Kas gevşetici özelliğinden dolayı bel tutulmasına iyi gelir.

Haşhaş Tohumu: Tohumu bel ağrısı tedavisi için eskiden beri kullanılır. 100 gram haşhaş tohumunu 1bardak süte karıştırın. Günde 2 çay kaşığı olacak şekilde tüketin. Bel ağrısının hafiflemesini sağlar.

Sarımsak: Bel ağrısı tedavisine yardımcı olabilecek bileşenler içerir. Hafif sırt ağrıları için 2-3 karanfili sabah aç karınla yiyin. Ayrıca, sarımsak yağı ile sırtınıza masaj yapabilirsiniz.

Papatya Çayı: Günde 1 bardak papatya çayı tüketmek gergin kas dokularını rahatlatır. Bel ağrılarını giderir. Bunun için bir bardak suda 4-5 tane papatyayı kaynatın ve günde 2 kere, 4 gün boyunca için.

Lahana: Lahana yaprakları bel ağrılarında bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılmakta olan bir çözümdür. Lahana yapraklarının ütü ile ısıtılarak bel bölgesinde ağrının oluşmuş olduğu yere ısıtılmış olan bu lahana yaprakları sarılır ve günde bir kaç kez değiştirilerek uygulanır.

Turp: Turp suyu da bel ağrılarında kullanılmakta olan bitkisel yöntemler arasındadır. Turp suyu sıkılarak elde edilen su içerisine tatlandırmak amaçlı bir miktar bal karıştırılarak içilir ve bir kaç gün sonrasında bel ağrılarının dindiği belirti gösterecektir.

BEL TUTULMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

bel-tutulmasina-ne-iyi-gelir

Bu yazı bel tutulmasına iyi gelen şeyler egzersizler iğne krem ne iyi gelir en iyi ilaç buz için hareketler iğne krem hangi bölüme gidilir doktor bakar nasıl geçer geçirilir yatılır nedir ne kadar sürer ne zaman geçer evde tedavisi doğal kesin bitkisel çözüm yakı yüzme sıcak soğuk su geçmiyor hareketleri kaç gün sürer hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: bel tutulmasına bitkisel çözüm,bel tutulmasına ne iyi gelir evde,bel tutulmasına ne iyi gelir evde çözüm

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.