Bel Ağrısına Bitkisel Çözüm

Gündelik hayatta insanların en sık karşılaştığı ağrıların başında bel ağrısı gelir. Genelde dikkatsizlik ve bilinçsiz hareketler sonucunda oluşan bel ağrıları kimi zaman çok ileri seviyelere gelerek bizlere büyük acılar çektirir. Bazen ise hafif ağrılar ve küçük uygulamalar ile bel ağrısını atlatırız.

Bu yazımızda ileri seviyede olmayan bel ağrılarına doğal yöntemler ve alternatif tedavi yöntemleri ile bel ağrısına çözüm bulmaya çalışacağız.

Lütfen ileri seviyede bel ağrısı problemi yaşıyorsanız mutlaka doktora görünün. Size vereceğimiz tavsiyeler ufak tefek sayılabilecek ağrılar konusunda çözüm sunmaktadır.

1) Kapsaisin içeren ağrı kesici kremler: Kapsaisin maddesi, bibere acı tadını veren bir maddedir. Cilde sürüldüğünde yakıcı etkisi ile bel ağrılarının hissedilmesini önlemektedir. Ancak kapsaisin kremleri bel ağrısına kesin çözüm sunan tedavi yöntemleri değillerdir. Geçici bir rahatlama sağlarlar ve günlük hareketleri daha kolay yerine getirmemize yardımcı olurlar.

2) D vitamini: Kronik kas ağrısı, D vitamini eksikliğinden kaynaklanabilmektedir. En önemli D vitamini kaynağı güneş ışığıdır. Bunun haricinde süt ve tahıl, balık ürünlerinde de D vitamini bol miktarda bulunur. D vitamini eksikliği yaygın kanının aksine esmer kişilerde daha sık görülmektedir.

3) Müzik Terapisi: Müzik terapi, anksiyete ve depresyona doğal tedavi amacıyla kullanılan düşük maliyetli bir terapi yöntemi olduğu kadar kronik ağrıların sakatlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalarda müzik terapisi yapılan ve bel ağrılarından muzdarip olan kişilerin ağrılarının hafiflemesi daha hızlı olmaktadır. Müzik terapi, engellilerde, anksiyete, ve depresyon şikayeti olanlarda söz konusu sıkıntıları önemli ölçüde azaltmaktadır. Müzik tedavisinin ağrıları tamamen dindirmede etkisi istatistiksel olarak anlamlı olmasa da ağrıyı azaltmada yüksek bir etkiye sahiptir.

4) B12 vitamini: B12 vitamini , bel ağrısı azaltma etkisi olan önemli bir vitamin çeşididir. B12 eksikliği çeken kişilerin bel ağrıları şiddetli seyretmektedir. B12 eksikliğinin diğer belirtileri, ellerde ve ayaklarda uyuşma ve karıncalanma, sinirlilik, hafif bellek bozukluğu ve depresyon dur.

5) Magnezyum: Magnezyum vücutta en bol bulunan dördüncü mineraldir . Vücuttaki 300′den fazla biyokimyasal reaksiyonda etkili olan magnezyum, vücudun kas ve sinir hücrelerinin sağlıklı faaliyet göstermelerini de sağlar. Kalp sağlığı açısından da önemli bir mineral olan magnezyum, kalsiyum ile birlikte kemikleri güçlendirir, kan şekerini düzenler metabolizmayı hızlandırır.

6) Aksöğüt Kabuğu: Aksöğüt Kabuğu vücutta aspirin benzeri doğal bir etki yapmaktadır. Bu etkinin nedeni, Aksöğüt Kabuğunda bulunan salisinle adı verilen bir madde olup salisilik asidin bir türevidir. Aspirin de aynı asidi etken madde olarak içermektedir. Salisilik asit, ağrıları azaltan bir kimyasal bileşik olup bel ağrısına iyi gelir.

7) Yoga ile Sırt Ağrısı Tedavisi: Yoga sadece vücuda esneklik ve dayanıklılık kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kronik bel ağrılarına da iyi gelir. 20 haftalık bir yoga antrenmanı neticesinde bel ağrılarınız önemli ölçüde azalacaktır.

8) Nefes Teknikleri: Zihin-beden bağlantısını kullanarak yapılan nefes alma teknikleri, bel ağrısını azaltmada oldukça etkilidir. Nefes alma tekniklerini artık bir çok internet sitesindeki kaynaklardan ücretsiz elde edebilmek pekala mümkündür. Ortalama olarak 6-8 hafta (12 seans) süren nefes egzersizleri neticesinde vücutta ağrılara neden olan stres birikimi büyük ölçüde yok olmaktadır.

9) Masaj Terapisi: Birçok kişiye, sırt ağrıları nasıl geçer diye sorduğumuzda ilk aldığımız cevap hiç şüphesiz masaj yoluyla olmaktadır. Masaj terapisi, ağrı geçirmek amacıyla insanların en yaygın kullandıkları doğal terapi yöntemidir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

bel-agrisina-iyi-gelen-egzersizler

Bu yazı bel ağrısına iyi gelen egzersizler yatak krem masajlar bitkiler kaplıcalar dualar ayakkabı ne iyi gelir iğne ilaç yakı doğal kesin çözüm çare tedavisi hangi doktor bölüm bakar bel ağrısı nasıl geçer geçirilir tedavi edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: bel arsna ne iyi gelir,bel ağrısına ne iyi gelir,bel ağrısı nasıl geçer bitkisel tedavi,bel ağrısına ne iyi gelir bitkisel,bel serpende ne etmek lazimdir,bel ağrısına iyi gelen kremler,bel ağrısına bitkisel çözüm,bel agrisina ne etmek lazimdir,bel agrisini kesen kremler,bel ağrısına iyi gelen krem

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.