Bağırsak İltihabı Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Her derde deva olduğu gibi bağırsak iltihabı için de bitkisel tedavi yöntemlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Unutmayınız ki bağırsak iltihaplarının en büyük nedenleri beslenme alışkanlıklarıdır. Özellikle bitkisel çay tarifleri bağırsak iltihaplarının tedavisinde sıkça kullanılmaktadır.

Bağırsak iltihabına iyi gelen şifalı bitkileri saymak gerekirse Kantaron çiçeği, Kuş üzümü, Keten tohumu, Kına, Bal, Gül suyu, Zeytinyağı sayılabilir. Bu ürünleri bağırsak iltihabı için nasıl kullanmak gerektiğinin sorarsanız şu şekilde anlatabiliriz.

– Kantaron tohumu kaynar suda bırakılır. Demlendikten sonra süzülerek bal ile karıştırılır. Hazırlanan şurup yemeklerden sonra hastaya bir bardak verilir.

– Keten tohumu kuş üzümü ve bal birlikte dövülerek macun kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edilen macun gül suyu ile sulandırılır ve yemeklerden önce bir çorba kaşığı yenir.

– Kına, zeytinyağı ile karıştırılarak macun kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edilen şifalı macun tedavi süresince yemeklerden önce bir çorba kaşığı hastaya yedirilir.

– Keten tohumu havanda ezildikten sonra bal ile karıştırılarak macun kıvamına getirilinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan macundan yemeklerden önce bir çorba kaşığı alınır.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

bagirsak-iltihabina-iyi-gelen-seyler

Bu yazı bağırsak iltihabına iyi gelen bitkiler şeyler yiyecekler ilaçlar bitki çayları yemekler şifalı bitkiler otlar hangi antibiyotik ne iyi gelir doğal kesin çözüm çare bitkisel tedavi hangi doktor bölüm bakar nasıl olur giderilir teşhis tedavi edilir kurutulur atılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: bağırsak iltihabına ne iyi gelir,bağırsak iltihabı nasıl geçer,bağırsak iltihabına bitkisel çözüm,bağırsak iltihabına ne iyi geliyor,kina bagirsak,bağırsak iltihabı bitkisel,bağırsak iltihabının bitkisel tedavisi,bagırsak iltihabı nasıl tedavi edilir bitkisel çözüm,bağırsak iltihabi nasıl geçer hangi bitki iyi gelir,Bağırsak iltihabı bal kına tarifi

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.