Bağırsak Enfeksiyonları Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi

Bağırsak enfeksiyonu yaşayanların bu rahatsızlıktan kurtulmaları için çözüm yolu şifalı bitkiler ve bitkisel tedavi yöntemlerinde geçiyor. Bu yazımız sayesinde bağırsak enfeksiyonlarına kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

Anason çayı hazmı kolaylaştırır ve bağırsak gazlarını yok eder.
Ardıç meyveleri bağırsak gazlarını önler.
Armut, bağırsakları yumuşatır.
Asma çubuklarından çıkan sıvı bağırsak kanamalarına karşı kullanılır. Bazı yerlerde bu sıvı göz damlası olarak da kullanılır.

Ayva bağırsağı kuvvetlendirir.
Bamya sindirim sistemini düzenler, bağırsakları yumuşatarak kabızlığı önler.
Biberiye çayı, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Safra kesesi salgısını çoğaltır.
Bira mayası hazımsızlık ve bağırsak zorluklarına karşı etkilidir. Ayrıca bağırsaklarda çürüyen besinlerin oluşturduğu zehirli maddeleri zararsız hale getirir. Bağırsak iltihabına, iyi gelir. İki üç kahve kaşığı bira mayası bir bardak suya karıştırılarak günlük olarak tüketilebilir.

Fasulye’ nin bağırsak temizleyici niteliği bulunur.
Havuç tohumlarından yapılan şurup, mide ve bağırsak gazlarını, kanamalarını ve iltihaplarını önler.
Isırgan otu özü metabolizma rahatsızlıklarının yanı sıra bağırsak, mesane, böbrek, dalak hastalıklarına iyi gelir.
Kabak çekirdeği bağırsak kurtlarını düşürücü, zehirli olmayan önemli bir tedavi maddesidir. Büyüklerin 700 gram, küçüklerin ise 400 gram kabak çekirdeğini aç karnına yemeleri gerekmektedir. Ayrıca; çekirdekleri yedikten 2-3 saat sonra bir çay bardağı hint yağı içmek istenen sonuç açısından etkilidir.

Kavun bağırsakları yumuşatır.
Kekik bağırsak parazitlerine iyi gelir.
Kimyon, karın ağrısına, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir.
Lahana çiğ olarak yenildiğinde sindirim sistemi rahatsızlıklarına, bağırsak tıkanıklığına, bağırsak tembelliğine, bağırsak kurtlarına iyi gelir.

Lavanta çiçeği çayı bağırsak gazlarını yok eder.
Melisa bağırsak ağrılarına çok iyi gelir.
Nar kabuğu bağırsak kurtları ve solucanları düşürücü etki yapar.
Nohut bağırsakları yumuşatır.

Salep bağırsak tembelliğine iyi gelir.
Semizotu bağırsakları yumuşatır.
Tarçın ağacı yapraklarından ve kabuklarından elde edilen tarçın yağı bağırsakları düzenler. Hazmı kolaylaştırır, ağrıları dindirir, mide kramplarını giderir.
Tarhun otu, limon, elma, incir domates bağırsak enfeksiyonlarına iyi gelir.

Bu yazı bağırsak enfeksiyonuna ne iyi gelir, bağırsak enfeksiyonuna iyi gelen bitkiler, bağırsak enfeksiyonunda ne yenir, bağırsak enfeksiyonu nasıl geçer, bağırsak enfeksiyonu için antibiyotik, bağırsak enfeksiyonu diyeti konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: bağırsak enfeksiyonuna bitkisel çözüm,bebeklerde bağırsak enfeksiyonu bitkisel tedavisi,bağırsak enfeksiyonu bitkisel tedavi,bağırsak enfeksiyonuna ne iyi gelir,bebeklerde bağırsak enfeksiyonuna bitkisel çözüm,mide bağırsak enfeksiyonu bitkisel tedavi,bağırsak enfeksiyonunun bitkisel tedavisi,bağırsak enfeksiyonuna bitkisel tedavi,bağırsak enfeksiyonu evde tedavisi,bağırsak enfeksiyonu bitkisel çözüm

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.