Bademcik İltihabına Bitkisel Çözüm

Bademcikler dilin arka kısmında bulunan lenf düğümlerine denir. Bademciklerin en büyük görevi ağız içine giren mikro organizmaları engellemektir.

Lakin ağzımıza aşırı miktarda bakteri girince bademcikler daha fazla direnemedikleri için iltihaplanır ve şişme oluşur. İşte buna bademcik iltihabı denir. Çok fazla zararı olmasa bile bu durumla karşılaşmanın pek iç açıcı bir durum olduğunu söyleyemeyiz.

Bademcik iltihabı özellikle 9 yaş altında çocuklarda görülür. Fakat her yaşta görüldüğünü unutmayın. Özellikle kış aylarında daha sık şekilde görülen bu rahatsızlığa erkek veya kadın herkeste rastlanabilir.

Ahmet Maranki bademcik iltihabı ile mücadelede bitkisel tedavi yollarını bizimle paylaştı. Sizde bu yolları korkmadan deneyebilirsiniz.

Birçok nedeni ve sebebi olsa da, bademcik iltihabının en sağlıklı tedavisi şifalı bitkilerle bitkisel çözümler bulmaktır. Bademcik iltihabı nasıl geçer ya da bademcik iltihabına ne iyi gelir diye düşünmenize gerek yok. Tedavisinde bitkisel yöntemleri deneyin yeter. Zaten bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki’de bitkisel çözümü size sağlıyor.

– Kekik, okaliptüs, ıhlamur, kuşburnu, ebegümeci, böğürtlen, ada çayı, sinirli ot ve kayışkıran gibi bitkilerin tamamı birer tutam kaynamakta olan 2 litre suyun içine atılır ve 1 saat süreyle demlenir. Bu karışımı 1 gün içinde, su yerine içerek tüketmeniz gerekir. Gün içinde her susadığınızda bu karışımı içiniz.

– Ağız içinden kulak çöpü vasıtası ile bademciklere tuz sürerseniz bademcik iltihabı boşaltır.

– Erik yaprağı kaynatılıp suyu ile gargara uygulanabilir.

– 1 bardak kaynar suyun içine 1 kaşık dövülmüş kenevir atılır. 10 dakika bekledikten sonra içilir.

– 1 bardak kaynamakta olan suya 12 gram ada çayı atılır, 5 dakika kısık ateşte kaynatıldıktan sonra elde edilen su ile gargara yapılır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

bademcik-iltihabina-iyi-gelen-yiyecekler

Bu yazı bademcik iltihabına iyi gelen yiyecekler ilaçlar bitkiler antibiyotikler içecekler şeyler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm nedir hangi doktor bölüm bakar bademcik iltihabı nasıl geçer önlenir patlatılır boşaltılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: bademcik iltihabı nasıl patlatılır,bademcik iltihabı nasıl geçer,bademcik iltihabı patlatma,bademcik iltihabı,bademcik iltihabını patlatmak,boğaz apsesine ne iyi gelir,bademcigi ne patlatır,boğazdaki iltihap nasıl patlatılır,bademcik patlatma,bademciklere bitkisel çözüm

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.