Astım için Bitkisel Çözüm

Astım ve nefes darlığı gibi rahatsızlıkların insan vücudunu nasıl yıprattığı ve zorladığı hakkında sanırım herkes aynı düşünceye sahiptir.

Biz bu yazımızda astıma ve nefes darlığına iyi gelen bitkisel çözümler ve tedaviler hakkında kısa bir araştırma yaptık. Umarım tavsiyelerimiz sizin içinde faydalı olur. Mucize önerimiz harnup adıyla da bilinen keçiboynuzu kürü.

İbrahim Saraçoğlu‘nun astım ve alerjik astım için uygulanacak keçiboynuzu kürü (harnup kürü) için gerekli olan keçi boynuzunu (harnup) aktarlardan temin edebilirsiniz. Alacağınız harnupların koyu kahve renge yakın olmasına mümkün olduğunca özen gösteriniz. Açık kahve renkli olan keçi boynuzlarının etkisi yok denecek kadar azdır.

Keçiboynuzu Kürü: Nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda bitkisel tedavi amaçlı kullanılabilir.

Hazırlanışı: Orta boydaki keçi boynuzlarından 6-7 tanesini önce soğuk su ile yıkayınız. Daha sonra bunları ufak parçalara halinde (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litre civarındaki suyun içine atınız. Kısık ateşte 8-9 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra tülbent ile süzerek cam şişeye aktarınız. Bu kürü buzdolabında en fazla üç gün bekletebilirsiniz. Daha uzun süre bekletilirse kür bozulur.

Uygulama: Her gün düzenli olarak kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı kürü içiniz. Yarım litre olarak hazırladığınız keçiboynuzu suyu 3 gün buzdolabında bozulmadan korunabilir.Yarım litrelik kür sürekli kullanımda 3 gün için ideal ölçüdür. Her 3 günde bir, kürü taze olarak hazırlamalısınız.

Aralıksız 20 gün uygulayınız. 20 gün tamamlandıktan sonra yine aynı şekilde ara vermeden 15 gün devam ediniz. 15 günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine 1 çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız, yine aynı şekilde kahvaltınız arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz.Bu dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Dikkat: 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı ya da alerjiye bağlı nefes darlığı varsa sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısında içebilir.  Bu sadece 5-12 yaş aralığındaki hastalar için geçerlidir.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

nefes-darligina-bitkisel-tedavi

Bu yazı astıma iyi gelen yiyecekler taş yerler çaylar otlar çiçek ilaçlar bal ne iyi gelir bitkisel çözüm doğal kesin çare astım nasıl tedavi edilir önlenir atlatılır iyileşir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: astım için bitkisel çözüm,astıma bitkisel çözüm,astım bitgisel çozum,astıma brokolı iyi mi,astıma bitkisel tedavi,astıma bitkisel çözümler ibrahim saraçoğlu,soğuk alerjisi bitkisel tedavi,astım hastalığının bitkisel tedavisi,astim bitkisel tedavi yorum,ast?ma bitkisel ??z?m

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.