Argan Yağı Ne işe Yarar Faydaları Nelerdir

Bitkisel yağların faydaları ve özellikleri hakkında elimden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalışıyorum.

Bu yazımızda özellikle cilt ve saç üzerinde etkisi kanıtlanmış çok değerli bir yağ olan argan yağını sizlere tanıtmak istiyorum.

Argan Yağı Nedir: Argan Yağı dünya üzerinde sadece Fas’ın güney batı bölgesinde bulunan Agadir, Essaouira ve Taroudant isimli yerlerde yetişen argan ağacının meyvesinden elde edilir. Aynı zamanda bu eşsiz ağaç UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Argan Yağının İçeriği ve Fiyatı: Argan yağı bünyesinde %47,1 oleik asit(Omega 9), %33,8 linoleik asit(Omega 6) barındırır. Bunun yanı sıra çok yüksek oranda Tokoferol (E vitamini) bulundurmaktadır. Argan yağının bir şişesini piyasada aktarlarda 15-45 TL arasında bir fiyata büyüklüğüne göre temin edebilirsiniz.

Bu noktaya kadar argan yağı hakkında genel bilgiler vermeye çalıştık. Şu andan itibaren argan yağının faydalarını ve kullanımını anlatmaya başlayalım.

1. Yaşlanmayı Geciktirici (Anti-Aging) Etkisi 
Argan Yağı cilt için çok faydalı besleyici bir yağdır. Cildin kurumasını engeller. Nemlendirici özelliği yüksektir. Cildi hem soğuğa hem de güneşe karşı korur. Çatlamayı engeller, derinizde gerginliklerin oluşmasına engel olur ve bu sayede cildi genç tutarak yaşlanmayı geciktirir.

2. Kahverengi Noktaların, Sivilcelerin ve Boyun Çizgilerinin Giderilmesi 
Argan Yağı cilt yüzeyinde meydana gelen kahverengi noktaları ve sivilceleri yok ederken, boyun ve yüz çevresinde aynı zamanda göz altında oluşan çizgileri de silebilir. Argan yağını ardı ardına günlerde olmamak şartıyla her hafta 3 kere gece yatmadan cilde uygularsanız değişikliği hemen fark edersiniz.

3. Selülit ve Çatlak İzleri 
Tamamen orjinal ve doğal olan argan yağı vücutta oluşan cilt kusurlarını neredeyse tamamen yok eder. Özellikle bacaklarda ve karın bölgesinde oluşan selülitler ile çatlakları azaltmada etkisi kanıtlanmıştır. Sizde pürüzsüz bir cilt istiyorsanız mutlaka argan yağını cildiniz için kullanmalısınız.

4. Göğüs Bakımı İçin Mükemmel Bir Ürün 
Eğer sizde göğüslerinizin sarkmasından şikayetçiyseniz cilt üzerinde etkisi kanıtlanmış olan bu yağı denemelisiniz. Cildi gerdirir, toplar, sarkmaları engeller. Bunun en bariz örneğini göğüs bölgesine uygulayarak görebilirsiniz.

5. Argan Yağı’nın Saça Olan Faydaları 
Direk olarak saçlara uygulanan argan yağı içeriğinde bulunan bol miktarda E vitamini sayesinde saç dökülmesini, kepeklenmeyi, saçların kırılmasını ve güçsüz bir hale gelmesini engeller. Bunun yanı sıra şampuan olarak argan özü karışımlı bitkisel şampuanlar ve saç kremleri alarak saç bakımınıza katkı sağlayabilirsiniz.

argan-yagi-nasil-kullanilir

Bu yazı argan yağı nasıl kullanılır elde edilir kokar çıkarılır sürülür saklanır argan yağı ne işe yarar nerelerde kullanılır ne kadar neye iyi gelir neden yapılır nelere faydalı ne renktir argan yağının kullanımı zararları saça faydası cilde faydaları nelerdir fiyatı kullanılışı kullanıcı yorumları kullananlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: argan yağı ne işe yarar,aran yağı ne işe yarar,argan yağı faydaları,argan yağı ne işe yarar nasıl kullanılır,lavanta yağı ne işe yarar,yağlı saç niye kokar

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.