Anne Sütünü Arttıran Bitkisel Yöntemler

40 haftalık bir sürecin ardından bebeklerini kucaklarına alan anneler için bu seferde tatlı bir telaş başlar.

Bu süreçte en önemli konulardan bir tanesi de bebeklerin beslenmesidir. Zira yeteri kadar beslenemeyen bebekler her türlü hastalıklara karşı korumasız hale gelir.

Anne sütü de hem beslenme hem de sağlık açısından bebeklerin beslenme hayatında çok önemli bir yer tutar. Fakat farklı nedenler ve sebeplerden dolayı bazen annelerin sütü ya azalır ya da tamamen kesilir. Bunun elbet nedenleri vardır fakat bitkisel çözüm yolları ya da anne beslenmesine dikkat edilerek, gerek anne sütünün azalması en aza indirilebileceği gibi gerekse anne sütünü arttıran faktörler sayesinde anne sütü yeterli seviyeye getirilebilir.

İşte bu yazımızda anne sütünün artması ve çoğalması için nasıl bir beslenme izlenmelidir bunları bulabileceksiniz.

Anne Sütünü Arttıran Bitkisel Çaylar: Rezene çayı, Anason çayı, Ihlamur, Isırgan Otu çayı anne sütünü çoğaltan bitki çaylarıdır. Bu bitki çaylarının herhangi birinden günde 5 çay bardağı içmeniz durumunda, farkı görebileceğiniz kadar anne sütü artar. Fakat şunu asla unutmayın anne sütünün kalitesinin iyi olması için bu çayları 20 gün kullandıktan sonra 10 günlük bir ara vermeniz gerekir.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler: Börülce, Soğan, Bulgur, Pişmaniye, Tahin helvası, Taze Bezelye, Çekirdek, Taze Fasulye, Tel Kadayıf ve Sütlü Tatlılar anne sütünü çoğaltan yiyecekler olarak sıralanabilir.

Anne Sütünü Çoğaltan İçecekler: Kefir, Meyve Suları, Dut Pekmezi, Vişne kompostosu, Kayısı Hoşafı anne sütünü arttıran içeceklere örnek gösterilebilir. 

Anne Sütünü Çoğaltan Baharatlar: Kimyon ve çörek otu tüketmek anne sütünün artması için olumlu etkiler yapar.

Bu faydalı ve önemli listenin hemen arkasından ise anne sütünü arttırabilmek için sizlere bitkisel çözüm yolları ve kürler hakkında bir kaç örnek vermek istiyorum.

Şu ana kadar anne sütünü arttırmak için tüketilebilecek yiyecekler, içecekler ve besinleri anlattık. Peki anne sütünü azaltan şeyler nelerdir. Bunları da bilmekte fayda var sanırım.

Nane, maydanoz, nişasta, ada çayı, şeker kamışı, arpa, patates nişastası, şalgam, mısır, fazla tuz, fazla sirke, fazla limon suyu anne sütünün azalmasına neden olur.

anne-sutunu-artiran-besinler

Bu yazı anne sütünü çoğaltan yiyecekler bitkiler besinler dua nelerdir anne sütünü arttıran besinler yemekler bitki çayları sebzeler meyveler baharatlar içecekler nedir anne sütü nasıl arttırılır ne arttırır çoğaltır çoğalır emziren annenin sütü konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: anne sutunu cogaltmak ne yapmalı,anne sutunu kusturmek icin bitgisel cözüm,sütü çoğaltan bitkiler,Tuz tursu baharat anne sutunun azalmasına neden olurmu

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.