Ananas ve Ananas Suyunun Faydaları Nedir

Bulunduğumuz tarihten 20 sene önceye gitsek neredeyse aramızdan kimse ne ananas görmüş, ne de tadına bakmıştı. Fakat son yıllarda ülkemizde ananas giderek yaygın bir meyve haline geldi. Hal böyle olunca artık raflarda ananas suyu bulmakta mümkün hale geldi.

Tropikal bir meyve olan ananas sağlık açısından oldukça faydalı bir besindir. Bir diliminde 43 kalori bulunan ananas neye yarar, neye iyi gelir öğrenmeye ne dersiniz?

Ananas bitkisi ve suyunda insan vücudu için gerekli olan vitaminlerin hepsi mevcuttur. Ayrıca mineral bakımından da oldukça zengindir ve 16 minerali ihtiva eder. Bu bakımdan faydaları da fazladır. İçerdiği su miktarı da fazla olduğundan zayıflamak isteyenler için fayda sağlar.

– Ananas içerdiği protein mayası sayesinde yiyeceklerdeki proteini çözer. Özellikle etin sindirilmesinde etkilidir. Bu etkilerinden dolayı da sindirim sistemine doğrudan etki yapar ve mide çalışmasını hızlandırır. Bağırsakların temizlenmesini sağlar.

– Bağışıklık sistemini kansere karşı harekete geçirir ve güçlendirir. Bu yüzden kanseri önlemede etkilidir. Ayrıca bu enzim sayesinde mide asidini düzenleyip ve kireçlenmenin önüne geçer.

– Vücutta ateş meydana geldiğinde ananas suyu içilmelidir. Yıllardan beri insanlar nezleye ve ateş yükselmesine karşı ananas suyunu kullanmışlardır. Çünkü içindeki protein mayası bu sorunlara birebirdir. Ayrıca boğaz iltihabını da önler.

– Kan dolaşımını hızlandırarak tansiyonu düzenler. Buna bağlı vücutta yağ birikiminin de önüne geçilmiş olunur.

– İçerdiği B vitamininin etkisiyle saçın parlamasına yardımcı olur ve cildi nemlendirir.

Ananas suyu yağ yakıcı özelliği ile de ön plana çıkar. Zayıflamak isteyenler bol miktarda ananas suyu içmelidir.

Ananas alırken ve kullanırken dikkat edilecek hususlar; Ananas yaprağı koyu yeşil renktedir ve tazesini ayırt etmekte bu unsur dikkate alınmalıdır. Olgunlaşmış ananasın dış rengi canlıdır ve bıçakla dışı soyulur. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar, kan pıhtılaşmasında sorun yaşayanlar ananastan uzak durmalıdır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

ananas-suyu-neye-iyi-gelir

Bu yazı ananas suyunun faydaları zararları yararları etkileri özellikleri besin değeri kalorisi ananas suyu nasıl yapılır elde edilir sıkılır hazırlanır tüketilmeli çıkar bekletilir nerede bulunur neye ne işe yarar neye iyi gelir ne zaman içilmeli ne kadar zayıflatır mı sperm çoğaltır mı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ananas suyunun faydaları,Aloe vera sperm çoğaltırmı,ananas suyu,ananas suyu faydaları,ananas ve böbrek yetmezliği,ananasın sperme faydasi,carksirkoko suyu faydaları,hindistan cevizi faydaları ve zararları,serap kunak ananas suys

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.