Aloe Vera Bitkisinin Özellikleri ve Faydaları

Aloe vera bitkisi son yıllarda özellikle kozmetik ve sağlık alanında sık sık kullanılan ve adını hafızalara kazıyan bir bitki olmuştur.

Bu yazımız aloe veranın etkisi, kullanımı ve faydaları konusunda bizlere bilgi verecektir. Sizde belkide adını hiç duymadığınız ya da duyup merak ettiğiniz aloe vera hakkında merak edilenleri artık biliyorsunuz.

Aloe Vera (Sarısabır) Bitkisi: Daha çok sıcak bölgelerde yetişen, yaprakları oldukça yüksek bir sapın tepesinde rozet biçiminde toplanmış bulunan bir süs bitkisi ve bu bitkinin etli ve kalın yapraklarından çıkarılan, kırmızımtırak esmer renkli, hekimlikte ve boyacılıkta kullanılan bir maddedir.

Aloe Vera; Sarısabır, Öd Ağacı ve Azvay olarak da bilinir. A, C, E ve B grubu vitaminleri ile Selenyum, Demir, Mangan, Magnezyum, Kalsiyum, Çinko, Bakır, Fosfor, Potasyum gibi mineraller içerir.

Aloe Veranın Faydaları: Aloe Vera besin değeri yüksek bir bitkidir. Vücudu kuvvetlendirir. Sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri ile sindirimi kolaylaştırır. Safra söktürür. Müshil etkisi gösterir ve kabızlığı giderir. Mide ülseri gibi mide rahatsızlıklarına karşı faydalıdır. Yanık ağrılarını azaltır. Deri iltihabı, güneş yanıkları, egzama ve böcek sokmalarında faydalıdır. Cilt bakımı için de kullanılan Aloe vera, yıpranmış ciltleri nemlendirir ve onarır.

Bağışıklık sistemini güçlendirici etkilerinin yanında ur, tümör gibi zararlı oluşumların yok edilmesini destekler. Vücudun enfeksiyonlara karşı korunmasına yardımcı olur.

Aloe Vera nasıl kullanılır? Aloe vera hem haricen hem de dahili olarak kullanılabilir. Kullanılan kısmı etli yardaklarının içindeki aloe vera suyu ya da jeli olarak adlandırılan kıvamlı sıvıdır.

Konu ile ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

aloe-veranin-yan-etkileri

Bu yazı aloe veranın yüze faydaları yan etkileri zararları kullanımı faydası nedir nemlendirici nelere neye iyi gelir ne işe yarar ne demek nereden alınır fiyatı nasıl kullanılır çoğalır yenir bakılır bitkisi yetiştirme satış suyu içecek jel krem yağı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: alora cicegi,alora bitkisi,aloe vera görseller,alora ne işe yarar,aloe vera faydaları,Alora faydalari,aloe vera concentrate ne işe yarar nasıl kullanılır,aloe veranin faydalari,alora bitkisi görsel,aloe vera bitkisi nasıl kullanılır

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.