Alerjiler için Bitkisel Çözüm

Alerji hakkında kısa bir bilgi aldıktan sonra, alerjilerin tedavisi için bitkisel çözüm ve tavsiyeleri öğrenmeye ne dersiniz?

Bazı insanların bünyeleri türlü yiyecek, çiçek tozu elbise, halı, parfüm, plastik eşya, sıcak veya soğuk hava ve hayvan tüyüne karşı duyarlıdır.

Alerjik durumların görünme sebebi genellikle psikolojik veya yanlış beslenme tarzından ortaya çıkar. Son dönemlerde hazır gıdaların, boyalı katkı maddesi içeren yiyeceklerin, un ve şekerin çok miktarda tüketilmesi alerjik olayların artmasına neden oldu.

Alerjik durumlarda karaciğerin temizlenmesi ve toksinlerin atılması çok önemlidir. Alerjilere karşı yeterli miktarda C vitamini alınması çok önemlidir. Alerjik belirtileri olan kişilerin, vücut direncini azaltan pastırma, sucuk, konserve, et ve balıklar, kavun, çilek gibi gıdaları tüketmemeleri gerekir.

Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki alerjiye karşı uygulanan bitkisel tedavi yöntemlerini bizlerle paylaştı.

– Herhangi bir şeye alerjisi olanların, şahtere, ısırgan, zerdeçal, aloe-vera, yulaf ezmesi, maydanoz, sarımsak, soğan, buğday çimi, taze bezelye, soya fasulyesi, badem, fındık, muşmula, atkuyruğu ve sinirli ot gibi besin maddelerini mümkün olduğunca çok tüketmesi gerekir.

– Alerjik sorunları olanlar hergün 2 su bardağı ısırganotu çayını içine tatlandırıcı koyarak içebilirler.

Her 2 yönteminde uygulanması alerjiler için faydalı olacaktır. Ama unutmamak gerekir ki Ahmet Maranki alerjik sorunların en büyük sebebinin psikolojik olduğunu söylüyor.

Bu yazı alerjiler nasıl geçer, alerji için şifalı bitkiler, alerjilere ne iyi gelir, alerjiler için doğal bitkisel kür tarifi, alerjilere iyi gelen bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: sac boyasi alerjisi nasil gecer,saç boyası alerjisi tedavisi bitkiler,boya alerjisine ne iyi gelir,saç boyası alerjisine evde tedavi,saç boyası alerjisine çözüm,sac boyasi alerjisine ne iyi gelir,saç boyası alerjisi kaç günde geçer,alerjiye bitkisel çözüm,saç boyası alerjisi tedavisi,Alerji icin bitkisel cözüm

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.