Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler Nelerdir

Ne yazık ki günümüzde yaşı kaç olursa olsun herkes ağrı problemi yaşıyor. Kimisi diş, kimisi bel, kimisi ise sırt ağrılarından muzdarip. Ağrının türü ve şiddeti ne olursa olsun kesin olan bir şey var ki herkesin bir yerleri ağrıyor.

Bilmeniz gereken en önemli şey bu ağrıların çoğunun psikolojik nedenlerden olduğu ve bu tür ağrılarda ağrı kesici ilaçların mümkün olduğunca kullanılmaması gerektiğidir. İşte bu durumlarda ağrı kesici olarak şifalı bitkiler imdadımıza hızır gibi yetişiyor.

Devamlı süregelen, kronik ağrılardan şikayetçi iseniz teşhis için bir doktora gitmeniz önemlidir. Ağrının nedeni kesin olarak belirlenemese bile en azından ağrıları kontrol altına alabilirsiniz.

Ağrı Kesici Bitkiler: Ağrı kesici etkisi olan bitkilerin başında aspirinin hammaddesi olan söğüt ağacının dal kabuğu, acı kırmızı biber ve kiraz gelir. Özellikle kiraz aspirinden çok daha güçlü bir ağrı kesicidir. Bu kadar besleyici ve tadı güzel bir ağrı kesici olan kiraz benim ilk tercihim olur. Zencefil de hem farklı bir lezzet hem de iyi bir ağrı kesicidir. Bilhassa iltihaptan kaynaklanan ağrılar için faydalıdır.

Karanfil Yağı: Özellikle diş ağrıları için oldukça faydalıdır. Karanfil yağını ağrıyan yerin üzerine koymak yeterlidir. Yutmamak gerekir.

Papatya: Vücudu rahatlatıcı etkileri ile özellikle çocuklar için güvenle kullanılabilecek bir bitkidir. Bir çay kaşığı papatyayı bir bardak kaynamış suda 1 dakika kadar demlendirdikten sonra hazırlayacağınız çayı, bal ile tatlandırarak kendiniz ve çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz.

Kâfur: 250 cc limon kolonyası içinde 1 çorba kaşığı dövülmüş kâfur çalkalanarak eritilir. Ağrıyan yerlere ovularak sürülür.

Keten Tohumu: Ağrılı yerin büyüklüğüne göre, keten tohumları sıcak suda lapa haline getirilip tülbende sarılarak ağrıyan yere konur.

Hardal: 2 – 3 tatlı kaşığı hardal sulandırılarak ağrılı yere konur ve bir bezle sarılır. Söğüt: 2 -3 çay kaşığı söğüt kabuğu tozu 1 bardak suda kaynatılarak içilir.

Eşekhıyarı: Eşekhıyarı suları toplanarak tahriş edici ve ağrı kesici özelliği ile haricen kullanmak mümkündür.

Kiraz: Kirazın meyvesi her türlü ağrıda etkili olan bir ağrı kesicidir. Her hangi bir işleme tabi tutmadan doğrudan yenmesi ile ağrı kesici etkisini gösterir.

Bu yazı ağrı kesici bitkiler, ağrı kesen bitkiler, ağrıya iyi gelen bitkiler, ağrıya iyi gelen yağlar, ağrılar için bitkisel çözüm, bitkisel ağrı kesiciler, ağrıya ne iyi gelir, ağrılar nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: agrı kesıcı otlar nelerdir,kulak ağrısı için bitkisel şifalı otlar nelerdir,diş ağrısı için şifalı bitkilernelerdir,çocuk için ağrı kesici diş için bitkisel,böbrek yada karin agriyinca ne yapilmalidir,Bitkilerden evde agri kesici kirem yapma tarifi,ağrıkesici otlar,Ağrı kesmeye Iyi gelen şifalı otlar,ağrı kesıcı özelliği olan bitkiler,agri kesici bitkisel cozumler

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.