Ağız Kokusu Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm

Toplumsal hayatta mutlak suretle hemen hemen herkesin karşılaştığı ve sorun bizde olmasa bile görüşmek zorunda kaldığımız kişilerden dolayı bizi de rahatsız eden bir durum olan ağız kokusundan bahsetmek istiyorum bu yazımda.

Dilerseniz ilk önce ağız kokusu probleminin nasıl ortaya çıktığını irdeleyelim. Ağız kokusu devamlı bir hal almışsa bunun nedeni genellikle diş ve ağız bakımına itina göstermemek, fazla hayvansal gıda yemektir.

Buna ek olarak mideniz yeterince asit üretmiyor veya çok proteinli yemeklerden sonra hemen meyve yerseniz, yediğiniz meyveler midenizde mayalanır ve meydana gelen gazlar nefes ve dolayısıyla ağız kokusuna sebep olur.

Şimdi ise ağız kokusuna karşı alternatif tedavi yöntemleri ile nasıl bitkisel çözümler sağlayacağımıza bakalım.

– Ağız kokusunu yok etmek veya mani olmak için her şeyden önce bolca yeşil yapraklı sebzelerden düzenli olarak yemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

– Yarım litre ılık suya iki çay kaşığı elma sirkesi koyup karıştırın. Her gün bu karışımla gargara yapmak her durumda olmasa bile çoğu durumda ağız kokusunun giderilmesine büyük oranda etki sağlar.

– Ağız kokusundan şikayetçi misiniz? Yanınızda küçük bir kutu içinde kakule veya kuru karanfil taşıyın ve sakız çiğner gibi bunları kokudan rahatsız olduğunuz zamanlar çiğneyin.

– Her gün düzenli olarak ekinezya çayı ile ağzınızı çalkalamak ağız kokusu yapan diş eti enfeksiyonlarının tedavisinde faydalıdır. Bunun için iki çay kaşığı ekinezya kökünü bir çay bardağı suya koyun. Ağzını kapatarak on dakika kadar ağır ateşte kaynatın ve soğuduktan sonra ağzınızı çalkalayın.

– Eğer sarımsak yerseniz ve ağız kokusundan rahatsız olacağınız bir ortamda bulunacaksanız şunu mutlaka unutmamalısınız; Sarımsaktaki kimyasal maddeler sindirim esnasında kana karışır ve daha sonra nefesle dışarı çıkar. Bunu önlemenin yolu ise sarımsak yedikten sonra duş almak, ardından bir bardak suya koyacağınız üç damla nane yağı ile gargara yapmaktır.

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

agiz-kokusuna-kesin-cozum

Bu yazı ağız kokusuna iyi gelen sakız bitkiler ilaçlar diş macunu gargara meyveler neden olan şeyler kökten kesin doğal çözüm çare nedir ne yapmalı en etkili ilaç ağız kokusu nasıl geçer oluşur giderilir anlaşılır önlenir ölçülür tedavi edilir hangi doktor bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: ağız kokusu bitkisel çözüm,ağız kokusu ilaçları,ağız kokusu nasıl geçer bitkisel,Agız kokusuna hangi bitki iyi gelir,agiz kokusuna öksürüğe iyi gelen bitkiler,boyun sarkmalarına çözüm,EKİNEZYA KOKUSU NASIL,kudret narının ağız kokusu,zirai ilaç kokusunu giderme

İlk yorumu siz yapın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.